Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 października 2024 04:18
Reklama

Przyszli kolejarze rozpoczęli naukę w blisko 50 szkołach

Naukę rozpoczęli przyszli dyżurni ruchu, automatycy sterowania ruchem, kolejowi specjaliści dróg i mostów oraz elektroenergetycy transportu szynowego. Uczniowie po zakończeniu edukacji mogą pracować w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A. Podczas nauki mają zapewnione praktyki na kolei, a najlepsi comiesięczne stypendia. PLK współpracują z 47 szkołami kształcącymi na kierunkach kolejowych.
Przyszli kolejarze rozpoczęli naukę w blisko 50 szkołach
Przyszli kolejarze rozpoczęli naukę w blisko 50 szkołach

Od września uczniowie 47 szkół, z którymi współpracują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą zdobywać wiedzę i umiejętności na kierunkach – technik transportu kolejowego, technik budownictwa kolejowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik teleinformatyk. PLK chcą zyskać profesjonalnie przygotowanych pracowników i zapewnić płynne przekazywanie wiedzy oraz doświadczenia zawodowego.

– Budujemy nowoczesną kolej, dzięki modernizacji kolejowych szlaków, montażowi systemów i urządzeń komputerowych oraz poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań. Do tych działań potrzebujemy kadry specjalistów, dlatego od kilku lat rozwijamy współpracę ze szkołami. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapewnią wsparcie w edukacji zawodowej oraz atrakcyjne stanowiska pracy i rozwój zawodowy – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Zainteresowanie kierunkami kolejowymi systematycznie rośnie. Zwiększa się liczba szkół, które podjęły współpracę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. i otwierają kierunki związane z koleją. W bieżącym roku do współpracy dołączył Zespół Szkół w Sędziszowie. Uczniowie będą się kształcić na kierunku technik transportu kolejowego.

Na współpracę z PLK zdecydowały się w ubiegłym roku m.in.: Technikum Kolejowe im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku. W placówkach uczą się przyszli dyżurni ruchu, automatycy sterowania ruchem, kolejowi specjaliści budowania i utrzymania dróg kolejowych oraz elektroenergetycy transportu szynowego.

 

źródło: rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama