Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 września 2024 09:21
ZOBACZ:

W powiecie jędrzejowskim podsumowano szkolne zmagania sportowe

Od 18 września do 13 października w szkołach średnich w powiecie jędrzejowskim odbyły się zawody sportowe pod hasłem „Sportowa jesień”. Pierwotnie zawody miały mieć charakter powiatowy, niestety z powodu COVID-19 wydarzenie to musiało odbyć się kameralnie. Organizatorzy postanowili zrobić zawody międzyklasowe, z których zostały wyłonione najlepsze drużyny. Uczniowie rywalizowali w piłce nożnej oraz siatkówce. Nagrody i dyplomy dla najlepszych zostały rozwiezione przez Dyrektora CKP Janusza Adamczyka, który był prekursorem całej akcji. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Jędrzejowski Paweł Faryna.

Zespół Szkół nr 2 im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie

W dniu 18 września 2020 roku odbył się między klasowy turniej piłki nożnej dla uczniów
klas I.

W turnieju uczestniczyło 5 drużyn z każdej pierwszej klasy Zespołu Szkół Nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego ,,Grota” w Jędrzejowie. Po uroczystym otwarciu, drużyny rozpoczęły rywalizację grając systemem „każdy z każdym” o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny za I miejsce, Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 „Grota” Pawła Kowalskiego za II miejsce, Puchar Prezesa za III miejsce. Celem turnieju była integracja uczniów klas pierwszych jak również propagowanie sportowej rywalizacji w duchu zasad „fair play”. Rozgrywki odbywały się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad. Poszczególnym meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje, każda z drużyn miała bowiem kilkuosobowe grupy dopingujące swoich zawodników.

Pełna klasyfikacja drużyn pierwszych klas:
I Miejsce – 1 Tms ( Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny)
II Miejsce – 1 Tfg (Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Nr 2 „Grota”)
III Miejsce – 1 C (Puchar Prezesa)
IV Miejsce – 1 Ti
V Miejsce - 1 Też

Obiekt sportowy: ZS Nr2 „Grota” w Jędrzejowie
Opiekunowie: mgr Olesiński Michał
mgr Domagała Wojciech

W dniu 25 września 2020 roku odbył się między klasowy turniej piłki nożnej dla uczniów klas II.
W turnieju uczestniczyło 11 drużyn z drugich klas Zespołu Szkół Nr 2 im.gen. Stefana Roweckiego ,,Grota” w Jędrzejowie. Drużyny rozpoczęły rywalizację grając systemem pucharowy a uczniowie wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz sportową rywalizacją. Celem turnieju było zaangażowanie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w rozgrywkach. Gra przebiegała zgodnie
z zasadą „fair play”, zdrowej rywalizacji, atmosfery przyjaźni i radości.
Zwycięstwo turnieju wywalczyła klasa 2TM.

Zespół Szkół nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego
„Sportowa Jesień w Konarskim”

W październiku w Zespole Szkół nr 1 im. Ks. St. Konarskiego odbyły się dwa turnieje sportowe
o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny. W rywalizacji uczestniczyli uczniowie klas 2: chłopcy
rozegrali turniej piłki nożnej, a dziewczyny piłki siatkowej. Do zawodów zgłosiło się łącznie 11 drużyn
(7 chłopców – 56 uczestników i 4 dziewcząt – 36 uczestniczek).

W turnieju piłki nożnej mecze rozgrywano systemem pucharowym. Do finału zawodów
awansowali uczniowie klas 2 A i 2 HR. Po wyrównanym i pełnym emocji spotkaniu zwycięzcą turnieju
została drużyna z klasy 2A, która pokonała rywala 3:1.
Królem strzelców zawodów został Patryk Nogaj ze zwycięskiej klasy 2A.
W turnieju piłki siatkowej spotkania rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Wszystkie
swoje mecze wygrała drużyna z klasy 2ek, która tym samym zwyciężyła w całym turnieju.

Zespół Szkół w Sędziowie

W dniu 5.10.2020 roku w zespole szkół w Sędziszowie rozegrane zostały klasowe mistrzostwa szkół w piłce nożnej chłopców. W rozgrywkach wzięły udział wszystkie klasy. Drużyny zostały losowo podzielone na 2 grupy.
W grupie I rywalizowały klasy 1A, 1B i 3, natomiast w grupie II grały klasy 2A, 2B i 4.
W grupach grano system „każdy z każdym”. W pierwszej grupie najlepsza została klasa
3 i zagrała w finale ze zwycięzcą grupy 2 – klasa 4. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny klas 1A i 2B, które zajęły 2 miejsce w swoich grupach. Natomiast piąte miejsce wywalczyli uczniowi klasy 2A pewnie ogrywając kolegów z klasy 1B, 5:0.
Wszyscy zawodnicy świetnie się bawili maksymalnie angażując się w rozgrywki. Padło wiele pięknych bramek, a bramkarze pokazali kilka ciekawych interwencji.
Organizatorami i sędziami rozgrywek byli nauczyciele wychowania fizycznego – mgr Jarosław Piec i mgr Zbigniew Krupa.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Macieja Rataja w Krzelowie

„SPORTOWA JESIEŃ” – ZS CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO w Krzelowie
Dnia 13 października 2020 roku w ZS rozegrano szkolny turniej piłki siatkowej o Puchar Starosty Jędrzejowskiego Pawła Faryny.
Udział w zawodach wzięły drużyny wybrane przez młodzież AB i KK – kapitanowie: Agnieszka Bartos i Klaudia Kurp.