niedziela, 22 września 2024 12:21

Korona zatrzymała poznańską lokomotywę

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze Korony Kielce. We wtorek na Arenie Kielc, podopieczni trenera Pachety pokonali Lecha Poznań 1:0. Decydującą bramkę zdobył Daniel Gołębiewski, dla którego to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Mecz od początku ułożył się po myśli kielczan. W 8. minucie spotkania czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję Macieju Korzymie ukarany został Marcin Kamiński. Od tego momentu kielczanom grało się łatwiej. Lech musiał zmienić swoją taktykę. Mimo przewagi jednego zawodnika, Korona długo nie mogła wstrzelić się w bramkę Gostomskiego.

To było przysłowiowe bicie głową w mur, a świadczą o tym 43 wykonane dośrodkowania. W końcu się jednak udało. W 88 minucie dośrodkowanie Pilipczuka wykorzystał Daniel Gołębiewski, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie. Mimo zwycięstwa w szeregach Korony nie ma hurraoptymizmu. Drużyna już rozpoczęła przygotowania do spotkania z Piastem.