Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 8 października 2024 21:19

Biegiem uczcili Niepodległość

Stu dwudziestu biegaczy stanęło na starcie II Powiatowego Biegu Niepodległościowego. Jak podkreślali uczestnicy, to doskonała forma uczczenia święta 11 Listopada.

To już drugi rok z rzędu, kiedy w Skarżysku - Kamiennej, obok oficjalnych uroczystości, Święto Niepodległości obchodzone jest w sportowym duchu. 12 listopada chwilę po 12.00 stu dwudziestu biegaczy z całej Polski wystartowało w Powiatowym Biegu Niepodległościowym.

Wśród uczestników nie brakowało głosów, że udział w biegu niepodległościowym to nie tylko sportowe wyzwanie, ale i wyraz patriotyzmu.

Biegacze mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę w dwóch pętlach po pięć kilometrów. W klasyfikacji generalnej pierwszy na mecie pojawił się Iveruk Myahaylo z Ukrainy, klub LKB RUDNIK z czasem 00:32:44. Drugi na mecie, o 11 sekund później, był Sylwester Lepiarz. Na trzecim miejscu uplasował się zawodnik ze Skarżyska, Rafał Czarnecki.

Wśród kobiet pierwsza była Kinga Kacuga z Bałtowa, druga Lidia Czarnecka z STS, trzecia zaś na mecie pojawiła się Małgorzata Czarnota z Radomia.

Organizatorzy za zajęcie pierwszych trzech miejsc wśród kobiet i mężczyzn przygotowali nagrody finansowe, odpowiednio 500, 300 i 200 zł. Nagrody pieniężne otrzymali również osobom, które zajęły pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Zachęcamy także do obejrzenia relacji foto z wydarzenia.