Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 listopada 2024 03:41
Reklama
Reklama

Wizyta u diagnosty pedagogicznego - kiedy konieczna?

Zdarza się, że dziecko mimo wysokiego ilorazu inteligencji, przejawia pewne problemy w nauce, trudności w przyswojeniu wiedzy. W takich sytuacjach pomóc może konsultacja u diagnosty pedagogicznego.

Ważne jest, by w odpowiednim momencie zareagować i sprawdzić, czy rozwój pociechy przebiega prawidłowo. Odpowiedzi na te pytania zaniepokojeni rodzice szukać mogą u diagnosty pedagogicznego. Jak w każdym przypadku tego rodzaju, i tu ważna jest właściwa diagnoza.

Pod pojęciem „diagnosta pedagogiczny” kryje się odpowiedź na wiele problemów. Specjalista w tym zakresie może badać gotowość szkolną dziecka, przyczyny szkolnych niepowodzeń czy przyczyny agresji u dziecka.

 Jak podkreśla Anna Brożek, narzędzia stosowane w poradni spełniają kryteria wymagane przez współczesne poradnictwo psychologiczno – pedagogiczne. Badanie diagnostyczne w poradni „Dobre Miejsce” trwa około 4 godzin. Przeprowadzany jest m.in. dokładny wywiad z rodzicem, później szczegółowa obserwacja i rozmowa z dzieckiem, o ile wiek na już pozwala. Następnie odbywa się samo badanie, na koniec zaś konsultacja, wnioski i odpowiednia terapia. W przypadku dysleksji pedagodzy uspokajają – nie jest to czynnik uniemożliwiający osiąganie sukcesów w dalszym życiu dziecka.

Więcej informacji na ten temat na stronie internetowej poradni poradnia-skarzysko.pl lub bezpośrednio w dobrym miejscu w skarżysku, ul. Słowackiego 29.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama