wtorek, 15 października 2024 10:23

Vive Tauron Kielce Mistrzem Polski

W sobotę w Hali Legionów podczas wielkiego finału PGNiG Superligi – Kielczanie pokonali Orlen Wisłę Płock 31:29.

Wielka radość po zaciętym meczu. Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce po raz 14. w historii klubu sięgnęli po tytuł mistrza Polski. W finałowym meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, Vive Tauron Kielce wygrało z Orlenem Wisłą Płock - 31:29. Pierwszy mecz w Płocku kielczanie wygrali 25:24. W tym dwumeczu kielczanie uzyskali trzybramkową przewagę i kolejny tytuł mistrza Polski. Na boisku w Hali Legionów zabrakło Krzysztofa Lijewskiego i Pawła Paczkowskiego, od pierwszych minut mobilizacja kielczan była ogromna. W kieleckiej bramce niezawodny okazał się Sławomir Szmal. Po pierwszej połowie kielczanie prowadzili trzema bramkami, ostatecznie Vive wygrało z przewagą dwóch punktów. Wystrzeliły korki od szampanów, a parkiet pokryło "żółto-biało-niebieskie" konfetti. Po ceremonii przed Halą Legionów rozpoczęło się fetowanie zwycięstwa.