wtorek, 1 października 2024 13:25

Korona pokonała Piasta. Ósemka w zasięgu

Korona Kielce nadal niepokonana wiosną. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali w niedzielę na wyjeździe Piasta Gliwice 1:2. Przed przerwą na mecze reprezentacji kielczanie mają dobrą sytuację wyjściową, by powalczyć o pierwszą ósemkę.

Mecz z Piastem nie rozpoczął się po myśli kielczan. Choć to Złocisto-krwiści prowadzili grę, mieli więcej podań i dłużej utrzymywali się przy piłce, nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie defensywy gospodarzy. Ci nastawili się na kontrataki i w 36. minucie cieszyli się z gola głową Kamila Wilczka.

Po przerwie na boisku zameldował się Luis Carlos. Brazylijczyk rozruszał lewą stronę Korony i po rzucie karnym, podyktowanym właśnie za faul na nim, Jacek Kiełb zdobył wyrównującego gola. Kilka minut później fantastycznym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się inny Brazylijczyk Leandro. Piast – Korona 1:2.

- Źle zaczęliśmy, ale udało się wygrać to spotkanie. To bardzo ważne punkty - mówi Jacek Kiełb.

Korona już wcześniej mogła wyrównać, ale pierwszy rzut karny źle wykonał Olivier Kapo, mimo że to nie on był desygnowany do strzału. Zwycięstwo z Piastem pozwoliło Koronie wskoczyć na 11 miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Do pierwszej ósemki kielczanie tracą tylko cztery punkty.

- Cieszymy się z tego zwycięstwa. Pokazaliśmy charakter i wiemy, że ósemka jest w naszym zasięgu - przekonuje Paweł Golański, kapitan Korony.

Teraz Koronę czeka dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji Polski. Kolejny mecz kielczanie zagrają na Kolporter Arenie w poniedziałek wielkanocny, 6 kwietnia. Żółto-czerwoni podejmą w tym spotkaniu Górnika Łęczna.