ZOBACZ:

Kielce

Znajdziesz tutaj najnowsze wiadomości lokalne, aktualności z życia miasta, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych, a także informacje o inwestycjach i rozwoju regionu.

Żołnierska przysięga z rodzinami

Ponad 80 elewów 10 lutego na placu defilad w podkieleckiej Bukówce wśród rodzin i zaproszonych gości złożyło przysięgę wojskową na sztandar Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

10.02.2024 12:45
W Muzeum Dialogu Kultur otwarto wystawę „Blue-Yellow. Wstęga Nadziei. Ukraina”

35-metrowa wstęga, będąca artystycznym komentarzem obecnej sytuacji w Ukrainie została zaprezentowana w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Projekt powstał dzięki połączeniu kilkuset prac przygotowanych przez ponad 90 artystów.

10.02.2024 10:56
Ekstraklasa piłkarska - wygrane Stali i Legii w pierwszych meczach po zimowej przerwie

Piłkarska ekstraklasa wróciła po trwającej 50 dni zimowej przerwie. W piątkowych meczach 20. kolejki Stal Mielec wygrała u siebie z Puszczą Niepołomice 2:1, a Legia Warszawa na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:0.

10.02.2024 10:53
Sondaż ws. wyborów samorządowych: 40,1 badanych wskazało na zwycięstwo KO

Pracownia United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski zapytała Polaków, kto ich zdaniem wygra nadchodzące wybory samorządowe. W sondażu Prawo i Sprawiedliwość (20,5 proc.) znalazło się za Koalicją Obywatelską (40,1 proc.) - czytamy na portalu Wp.pl.

10.02.2024 10:50
Student Politechniki Świętokrzyskiej zdobywcą głównej nagrody

XIV Ogólnopolski Konkurs “Student-Wynalazca” został rozstrzygnięty. Wśród laureatów nagród głównych znalazł się student Politechniki Świętokrzyskiej Seyed Amirhossein Hashemi Bosari. Laureaci zaprezentują swoje rozwiązania na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

09.02.2024 14:45
Ferie z Kieleckim Centrum Kultury

Już za kilka dni w województwie świętokrzyskim rozpoczynają się długo wyczekiwane ferie zimowe. Z tej okazji wiele instytucji proponuje ciekawe zajęcia na czas wolny od nauki. Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na dwa tygodnie warsztatów z Panem Kleksem oraz musicalowych.

09.02.2024 13:54
Wiadomości Świętokrzyskie: Konkurs "Student - Wynalazca" rostrzygnięty

Zapraszamy do obejrzenia Wiadomości Świętokrzyskich, a w nich:

09.02.2024 12:53
Jeśli mam zostać prezydentem, to chcę to zrobić w pierwszej turze

Kamil Suchański kandydat na prezydenta Kielc powiedział przed naszymi kamerami, że liczy na duże zrozumienie planu, który zaczął przedstawiać kielczanom. Z kandydatem na prezydenta rozmawialiśmy także o bezpłatnej komunikacji publicznej w Kielcach, o przeciwnikach politycznych w walce o fotel włodarza Kielc, o Koronie Kielce i Baranówku.

09.02.2024 12:35
Ferie zimowe w Kielcach. Sprawadź gdzie są bezpłatne zajęcia

Ferie to nie czas na nudę! Kreatywnie, sportowo i ciekawie… Przygotowaliśmy dla Państwa propozycje spędzenia wolnego czasu podczas przerwy w nauce, oferta jest całkowicie bezpłatna i dotyczy uczniów kieleckich szkół. Szczegóły w materiale.

09.02.2024 12:12
To dziecinnie proste

„Będziemy kontrolować rejon stoków narciarskich, sprawdzimy dzikie lodowiska, będziemy rozdawać odblaski dla pieszych”… te i inne zadania do służby zostały przekazane przez „małych policjantów” podczas odprawy przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi na terenie województwa świętokrzyskiego. Tak w dużym skrócie wygląda profilaktyczny spot, zrealizowany przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wspólnie z dziećmi, które wcieliły się w role policjantów.

09.02.2024 09:05
Wiadomości Świętokrzyskie: Tłusty czwartek w regionie

Zapraszamy do obejrzenia czwartkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

08.02.2024 16:30
Duże inwestycje dla mieszkańców - projekty Wodociągów Kieleckich

Ponad 50 milionów złotych na modernizację sieci wodociągowej, kanalizacji i oczyszczalni. Wodociągi Kieleckie przygotowują dwa wielkie projekty. Awarii i przerw w dostawie wody nie zapowiadają.

08.02.2024 14:20