Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu buskiego – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!
Za sprawą klina wyżowego, w niedzielę na zachodzie Polski będzie pogodnie i ciepło. W centrum i na wschodzie więcej chmur i może spaść słaby deszcz. Jak powiedział PAP Jakub Gawron z IMGW-PIB, w nocy od zachodu wkroczy zatoka niżowa z ciepłym i wilgotnym powietrzem.
Przed nami pierwszy od kilku tygodni okres bez ryzyka większych podwyżek cen paliw - ocenili analitycy e-petrol.pl .Trwające w rafineriach obniżki cen hurtowych, jeśli utrzymają się kilka dni to dadzą szansę na odczuwalną korektę cen na stacjach na przełomie października i listopada - dodali.
Buscy policjanci zatrzymali wczoraj 21 – latka podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna, wykorzystując hospitalizację pracodawcy, u którego dorywczo podejmował pracę, wszedł przez okno do garażu i wyniósł stamtąd piłę spalinową. Pokrzywdzony 56 – latek oszacował wartość utraconego mienia na kwotę 1400 złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione narzędzie. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Pieniądze na inwestycje drogowe, projekty społeczne, czy zadania w obszarze ochrony zdrowia. Zakończył się proces negocjacji z Komisją Europejską nowego programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Do naszego regionu ma trafić prawie 1,5 mld euro, ale czy trafi?W Muzeum Narodowym w Kielcach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego 2022/2023 w województwie świętokrzyskim. Podczas uroczystego spotkania marszałek województwa Andrzej Bętkowski uhonorował artystów, twórców, osoby działające na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego, wręczając Świętokrzyską Nagrodę Kultury. Czy to kontrowersyjna decyzja prezydenta Kielc? Jak donosi Gazeta Wyborcza prezydent Bogdan Wenta zlecił analizy na koszt miasta. Po 3,5 tys. Zł każda. W sumie analizy kosztowały budżet miasta około 21 tysięcy złotych. Całą sprawę ujawnił radny Kamil Suchański na ubiegłotygodniowej sesji Rady Miasta. We wrześniu ceny w Polsce wzrosły o 17,2 procent. To najwyższy poziom od ponad 25 lat. Inflacja w naszym kraju bije rekordy. Wysoka inflacja to wina rządu? Co robi Prawo i Sprawiedliwość w tej sprawie? Na te pytania w programie Kwadrans Polityczny odpowiadał Henryk Milcarz, wiceprzewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego.W sobotę 15 października w Skarżysku-Kamiennej odbywała się akcja „Czyste, Zielone Miasta”. Towarzyszył jej piknik ekologiczny z licznymi atrakcjami. O tym powiemy w programie „Skarżysko-Kamienna. Miasto na szlaku”.Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.
Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.
W Muzeum Narodowym w Kielcach odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego 2022/2023 w województwie świętokrzyskim. Podczas uroczystego spotkania marszałek województwa Andrzej Bętkowski uhonorował artystów, twórców, osoby działające na rzecz ochrony dziedzictwa narodowego, wręczając Świętokrzyską Nagrodę Kultury.
Środki ochrony osobistej za ponad 1 mln 865 tys. zł trafią do świętokrzyskich szpitali. Przekazał je oficjalnie wojewoda Zbigniew Koniusz. Zostały one pozyskane przez wojewodę z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych oraz zakupione ze środków budżetu Wojewody Świętokrzyskiego. Otrzymało je 21 placówek medycznych w naszym regionie.
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.
Zapraszamy na najnowsze wydanie Wiadomości Świętokrzyskich. O to co przygotowaliśmy dla państwa: poznaliśmy laureatów nagrody „Świętokrzyski Anioł Dobroci”, trwa remont koneckiego magistratu, Kielecki Teatr Tańca zaprasza na premierę „Barbaricum”.
Zapraszamy na Wiadomości Świętokrzyskie. Dziś w programie między innymi: Uroczysty dzień w wyjątkowej szkole, muzeum z nową ofertą edukacyjną, zaprosimy też na najbliższy koncert w filharmonii.
W redakcyjnych wędrówkach po uroczystościach Dnia Edukacji Narodowej dotarliśmy do Buska-Zdroju. To właśnie tam funkcjonuje jedna z trzech szkół działających w naszym województwie. Zespół Szkół Specjalnych działający przy Specjalistycznym Szpitalu Ortopedyczno Rehabilitacyjnym to placówka, w której uczniowie zmieniają się co trzy tygodnie. Jak wyglądały obchody Dnia Nauczyciela w tej placówce? Szczegóły w materiale filmowym.
Przed siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie zakończyła się pikieta zorganizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. Uczestnicy sobotniej demonstracji domagają się m.in. podwyżek. Nie uprawiamy polityki, chcemy rozmawiać o edukacji - mówił szef ZNP Sławomir Broniarz.