Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu kieleckiego – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!
Kursy zawodowe, szkolenia i studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje pracowników -na to mogą liczyć mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Na uruchomienie projektu region otrzymał 80 mln zł z funduszy Unii Europejskiej.
W związku z nadchodzącym Narodowym Świętem Niepodległości, wojewoda Zbigniew Koniusz wraz z wiceprezydent Kielc Bożeną Sczypiór zaprosili mieszkańców do celebrowania tego ważnego dnia. Na konferencji prasowej byli także m.in. pułkownik Sławomir Machniewicz i Świętokrzyski Komendant Straży Pożarnej Krzysztof Ciosek.
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.
Policja zatrzymała w niedzielę kierowcę, który w okolicach Chęcin (Świętokrzyskie) jechał pod prąd trasą S7. 48-letni mężczyzna tłumaczył, że tak pokierowała go nawigacja.
Zapraszamy do obejrzenia piątkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:
KWP w Kielcach zaprasza uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego, którzy chcą przedstawić własny pomysł na podniesienie bezpieczeństwa na drodze do wzięcia udziału w konkursie profilaktycznym pn. „Odblaskowy pokaz mody”.
Witamy w kolejnym wydaniu Wiadomości Świętokrzyskich, a w nich:
Po województwie małopolskim i warmińsko-mazurskim przyszedł czas na świętokrzyskie. Są kolejni operatorzy Programu „Czyste Powietrze”. To 29 gmin z województwa świętokrzyskiego. We wtorek finalizowano umowy z gminami, które podjęły się roli operatorów programu „Czyste Powietrze”.
W sobotę 28 października Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Morawicy uroczyście obchodziło Dzień Patrona placówki. Podczas specjalnego apelu miało miejsce ślubowanie i przyrzeczenie na sztandar klas pierwszych. Wystąpili także podopieczni Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego z Kielc.
W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych już od weekendu (28-29 października) spodziewany jest wzrost natężenia ruchu na drogach krajowych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Informujemy o zmianach w organizacji ruchu, także w rejonie nekropolii i planowanych ułatwieniach dla kierowców.
W nocy z 28 na 29 października zmieniamy czas z letniego na zimowy - pośpimy przez to o godzinę dłużej. W niedzielę nad ranem wskazówki zegarów przesuniemy z godz. 3.00 na 2.00.
Leśnicy, nauczyciele z Technikum Leśnego w Zagnańsku poprzez wprowadzenie innowacyjnych elementów nauczania chcą realnie wpłynąć na wzrost świadomości społeczeństwa. Stąd perełka edukacyjna jaką jest Centrum Edukacji Leśnej i Ekologicznej, która powstała na terenie Technikum Leśnego. Koncepcja i wyposażenie tego miejsca, gdzie nauka idzie w parze z dobrą zabawą, prezentuje się wyjątkowo na tle naszego kraju.