Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 18:39
ZOBACZ:

LUKKS Miedziana Góra w czołówce województwa świętokrzyskiego w szachach

17 stycznia w Targach Kielce odbył się organizowany przez Świętokrzyski Związek Szachowy piąty turniej z cyklu Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Był to ostatni turniej z tego cyklu zamykający V Grand Prix. Zawodnicy startowali w trzech głównych grupach - do 10 lat, do 18 i Open.

Reprezentanci z klubu szachowego LUKKS Miedziana Góra znaleźli się w czołówce województwa. Na szczególne wyróżnienie zasługuje ośmioletni Piotr Paździerz, który w kategorii do 10 lat wygrał zarówno sobotni turniej jak i całe V Grand Prix Gór Świętokrzyskich. Magdalena Rysińska, zawodniczka klubu LUKKS Miedziana Góra w ostatecznej klasyfikacji V Grand Prix uplasowała się na III miejscu. Kolejny zawodnik LUKKS Miedziana Góra, Maciej Moćko zajął w turnieju na V miejscu.

Ponadto Miedzianą Górę godnie reprezentowali: Wiktor Kumorowski, Katarzyna Karyś, Julia Kołodziej, Maciej Lubiejewski. W grupie do lat 14 na pochwałę zasługują Wiktor Makówka i Gabriela Wardecka, zaś w grupie do lat 18 LUKKS Miedziana Góra reprezentował Patryk Kumorowski.