czwartek, 19 września 2024 23:49

Kolarstwo w majówkę

Długi majowy weekend upłynął w naszym regionie pod znakiem kolarstwa. W regionie odbyły się Góry Świętokrzyskie MTB Cup oraz kolejne zawody z cyklu MTB Cross Maratonu. Zapraszamy na relację.

W Kielcach, Pińczowie i Sandomierzu odbywały się w miniony weekend zawody w ramach Góry Świętokrzyskie MTB Cup. Impreza była częścią cyklu UCI, zaś sam sandomierski etap MTB Cross Maratonu. Na starcie stanęli nie tylko znani zawodnicy, tacy jak Anna Szafraniec, czy kielczanki Katarzyna Solus-Miśkowicz i Paula Gorycka.

Podczas drugiego dnia w Pińczowie wygrała Szafraniec, przed Katarzyną Solus-Miśkowicz. Poza podium znalazła się nasza olimpijka z Londynu, Paula Gorycka. Ukończenie trasy na Ponidziu zajęło jej godzinę 20 minut i trzydzieści sekund. Szafraniec była szybsza o ponad pięć minut.

Trzeci dzień przeznaczony był głównie dla amatorów. W klasie MASTER, dla której przygotowano 80 km trasy, najszybszy okazał się Bartosz Banach. Wyścig ukończył z czasem 3 godzin, 5 minut i 7 sekund. Za nim uplasowali się Patryk Piasecki i Mariusz Marszałek.

Dla mniej odważnych przygotowana została trasa o długości 50 km. Tu najszybszy okazał się Piotr Kurczab z czasem 2 godzin 2 minut i 56 sekund. Za nim na podium stanęli również Rafał Adamczyk i Krzysztof Matłok.

Na dystansie Family o długości prawie 16,5 km jechały rodziny z dziećmi. Na pierwszym miejscu do mety dojechał tu Patryk Adamkiewicz. Sztuka udała mu się w czasie 45 minut i 2 sekund. Sześć sekund później finiszował Jakub Ziułek. Na ostatnim stopniu podium stanął Mateusz Niezgoda.

Pełna lista wyników dostępna jest na stronie internetowej www.mtbcrossmaraton.pl. Kolejne zawody z cyklu odbędą się już 26 maja w Nowinach.