Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 23:50
ZOBACZ:

Sportowe podsumowanie weekendu

Kolejna wyjazdowa porażka Korony, bez pucharów dla KSS i gala MMA w Kielcach. Poza meczem Vive, na innych arenach również było ciekawie. Zapraszamy na sportowe podsumowanie minionego weekendu.

Piątego miejsca sprzed roku nie obronią szczypiornistki Kieleckiego Stowarzyszenia Sportowego. Choć szansa była duża, to jednak zespół KPR Jelenia Góra na własnym parkiecie okazał się zbyt mocny. Początek spotkania zapowiadał jednak coś innego. Akcje punkt za punkt, w końcu prowadzenie Tygrysic po bramce Marzeny Paszowskiej i coś niestety stanęło. W ciągu piętnastu minut KPR wyszedł na sześciobramkowe prowadzenie i przewagi już do końca meczu nie roztrwonił. Ostatecznie kielczanki przegrały ze szczypiornistkami z Jeleniej Góry 24:28 i zagrają o miejsca 7-8. Przeciwnikiem w tej rywalizacji będzie drużyna Olimpii-Beskid Nowy Sącz, która przegrała w dwumeczu z Pogonią Szczecin.

Korona Kielce podtrzymała niechlubną passę meczów bez zwycięstwa. Mecz z Pogonią Szczecin rozpoczął się jednak dla kielczan bardzo dobrze. Już w 4. minucie spotkania piłkę w siatce plecami umieścił Piotr Malarczyk. Bramka dla Korony nie podcięła skrzydeł Pogoni. Wręcz przeciwnie. To Złocisto-krwiści, mimo że prowadzili, mieli więcej problemów z rozgrywaniem piłki, tworzeniem akcji i obroną. Napór Portowców przypieczętował bramką w 28. minucie były obrońca z Kielc, Brazylijczyk Hernani. Tuż przed przerwą stoper kolejny raz wpisał się na listę strzelców. W drugiej połowie znów przeważającą stroną byli gospodarze. Wynik nie uległ już jednak zmianie i kolejna wyjazdowa porażka stała się faktem. Szansa na zrehabilitowanie się już w piątek. Korona na własnym boisku podejmie Polonię Warszawa. Początek spotkania o godzinie 20.45.

W niedzielę po raz pierwszy w Kielcach odbyła się profesjonalna gala MMA. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów, byliśmy świadkami siedmiu bardzo emocjonujących walk. W hali przy ul. Żytniej nie ujrzeliśmy więc obrazów z innej, która odbyła się w ten weekend, gdzie jeden zawodnik uciekał przed drugim. W stolicy województwa świętokrzyskiego była tylko prawdziwa męska walka. W niedzielę w oktagonie zaprezentowało się czterech zawodników z naszego regionu. Trzech z nich zeszło z ringu ze zwycięstwem. Wśród tej trójki byli m.in. Artur Łapka, nauczyciel z II LO w Kielcach, pokonał on Mateusza Tatarka z Rzeszowa, oraz Michał Pasternak, który z wygranej cieszył się już w pierwszej rundzie. Kolejna gala MMA w Kielcach odbędzie się prawdopodobnie już w czerwcu. W klatce zaprezentują się wtedy jednak amatorzy.