23 listopada (niedziela) o godzinie 19.00 NURT oficjalnie rozpoczął się pokazem filmu "MUMIA" Karla Freunda z muzyką na żywo zespołu CZERWIE. W poniedziałek (24 listopada) na Małej scenie KCK odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt. "VOYAGE" Jana Kantego Pawluśkiewicza połączony ze spotkaniem autorskim. Na Dużej Scenie oraz Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury we wtorek (25 listopada) odbyły się kolejno 3 pokazy konkursowe: "Oddychanie historią", "W garderobie życia", "W poszukiwaniu utraconych krajobrazów". Otwarcie Festiwalu rozpoczęto tego samego dnia o godzinie 20 projekcją filmu "Papież, który nie umarł" w reżyserii Tamary Jakżyny.
Następnego dnia (środa) wyświetlone zostały kolejne pokazy konkursowe: "Gra o wolność", "Niepogodzeni", "Punkt wyjścia". Urodziny Krzysztofa Miklaszewskiego, założyciela kieleckiego NURTU świętowano poprzez wieczorny seans pt. "Wyczuwam więc... jestem" w reżyserii solenizanta. W czwartek, 27 listopada wyświetlone zostały kolejno trzy ostatnie pokazy konkursowe: "Egzamin z człowieczeństwa", "Żyję, aby grać", "W pułapce wojen", zaś o godzinie 20 na Małej Scenie KCK odbył się Wieczór Macieja Szumowskiego. W ostatni dzień Festiwalu przedstawiono film w reżyserii Krzysztofa Miklaszewskiego "Oskar. Oskar", po którym rozpoczęło się spotkanie z reżyserem. O godzinie 12.30 na temat "Odkryć Marii Malatyńskiej" została przeprowadzona dyskusja z Marcelem Łozińskim.
Ukoronowaniem całego NURT-owego tygodnia była Gala Finałowa, podsumowanie konkursu oraz rozdanie nagród. Na wstępie miało miejsce wspomnienie Brygidy Frosztęgi-Kmiecik, tragicznie zmarłej dziennikarki. Uhonorowaniem pamięci autorki była projekcja ostatniego nadesłanego przez nią na NURT filmu pt. " Żywot grajka poczciwego". Organizatorzy rozdali "Serce przyjaciół NURTU", po czym rozdano nagrody konkursowe.
Napisz komentarz
Komentarze