Projekt realizowany jest między innymi w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz Stowarzyszeniem Rodzice w Edukacji.
Patronami projektu są: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwo Gospodarki, a honorowym patronatem objęła projekt małżonka Prezydenta RP - Anna Komorowska.
Mistrzowie Kodowania to ogólnopolski program edukacyjny stworzony przez Massachusetts Institute of Technology, który uczy podstaw programowania w języku Scratch, a tym samym logicznego myślenia. Udział w programie jest bezpłatny.
- Za 10 lat świat będzie zupełnie inny. Oczekiwania odnośnie ludzi wchodzących na rynek pracy również się zmienią – wiedza będzie mniej istotna niż kreatywność i logiczne myślenie. Tak się składa, że programowanie komputerowe właśnie te dwie cechy rozwija - mówią rodzice warszawskiej szkoły, która brała udział w projekcie.
W Nocy Kodowania uczestniczyło 50 gimnazjalistów. Podzieleni zostali na trzy grupy, z których każda brała udział w trzech panelach tematycznych: programowanie, noc filmowa i przygoda z gotowaniem, każdy po 2 godziny lekcyjne.
Samorząd szkolny przygotował nocne podchody z ciekawymi zadaniami do wykonania. Nauka przez zabawę cieszyła się niebywałym zainteresowaniem. Przyniesione przez młodzież śpiwory i karimaty okazały się do 6 rano zupełnie zbędne. O tej porze rodzice odebrali dzieci ze szkoły.
Dyrekcja szkoły za naszym pośrednictwem składa serdeczne podziękowania kolegom i koleżankom z pracy za poświęcony czas w weekendową noc: pomysłodawczyni Renacie Michalskiej, opiekunom Samorządu Szkolnego Agnieszce Kaczmarek i Sebastianowi Odelskiemu, koordynatorce panelu Noc Filmowa Małgorzacie Girgiel, Zofii Szmidt, która czuwała, by nikt nie był głodny oraz opiekunom Dorocie Dwojak, Jolancie Chrzęszczyk, Katarzynie Grabińskiej, Magdalenie Ciok i Małgorzacie Wojciechowskiej.
Napisz komentarz
Komentarze