74-letni pacjent od wielu lat odczuwał dolegliwości bólowe, które stopniowo się nasilały, uniemożliwiając chodzenie, stanie i wysiłek fizyczny. Zastosowane leczenie farmakologiczne i rehabilitacyjne nie przyniosły rezultatów.
- Najpierw przeprowadziliśmy pełną diagnostykę obrazową, następnie artroskopię stawu skokowo-goleniowego, stwierdziliśmy masywne zmiany zwyrodnieniowe uniemożliwiające ruch w tym stawie – powiedział lek. med. Artur Bałdyga, specjalista z zakresu ortopedii i traumatologii.
To był jedyny sposób leczenia operacyjnego, który radykalnie mógł pomóc pacjentowi. Zabieg zakończył się dużym sukcesem. Pacjent nie odczuwa już dolegliwości bólowych.
- Pacjent w tej chwili czuje się dobrze – dodał Bałdyga
Tego typu zabiegi stają się już codziennością w buskiej ortopedii.
- Mówimy o rozwoju buskiej ortopedii. W przyszłym roku planujemy już totalną endoprotezę stawu łokciowego – poinformował Grzegorz Gałuszka, dyrektor Szpitala Rejonowego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
Specjaliści z Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Busku szkolą się w wiodących ośrodkach w kraju i poza granicami Polski m.in. w USA, Niemczech i Brazylii. Szpital dysponuje też niezbędnym sprzętem, by wykonywać te zabiegi. Obecnie w ZOZ budowany jest nowy blok operacyjny.
Napisz komentarz
Komentarze