Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 06:03
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Przegląd Wydarzeń

Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń z minionego tygodnia.
Kliknij aby odtworzyć

Nowa Słupia ponownie stała się centrum starożytnej kultury i tradycji. W miniony weekend odbyła się 56. edycja Dymarek Świętokrzyskich, która cieszyła mieszkańców regionu ale i turystów przybyłych z całego kraju.

Gmina Końskie zwróciła się do Powiatu Koneckiego z propozycją wymiany. Chodzi o drogę, która od strony Nieba prowadzi do Sielpi. Powiat wyraził zgodę lecz postawił pewne warunki. Szczegóły w materiale.

Od poniedziałku, 19 sierpnia firma Strabag rozpocznie prace na zachodnim fragmencie al. Solidarności. Czekają spore zmiany w organizacji ruchu, które mają potrwać około półtora tygodnia.

Michałowice, Słomniki, Miechów, Wodzisław, Jędrzejów, Choiny, Szewce, Chęciny i plac Wolności w Kielcach tak przebiegała trasa 59 Marszu Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej. W uroczystościach na placu Wolności oprócz uczestników marszu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz wojskowi.

Rozsypał się plan byłej burmistrz Stąporkowa Doroty Łukomskiej, by z Czarnieckiej Góry zrobić uzdrowisko. Pomysł mocno kontrowersyjny definitywnie upadł, gdy zmieniła się władza w gminie. Jarosław Młodawski nowy włodarz Stąporkowa wyjaśnia, że planowana inwestycja nie mogła być zrealizowana, bo nie miała udokumentowanego finansowania, a sam projekt został stworzony na potrzeby wyborów samorządowych, które i tak Dorota Łukomska przegrała.

Przed dworcem PKP w Kielcach odbyła się konferencja z udziałem radnego Macieja Burszteina oraz posłów Marcina Horały i Pauliny  Matysiak. Poruszono kluczowe zagadnienia dotyczące rozwoju szybkich kolei oraz realizacji pełnego zakresu projektu Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Władze Kielc planują dynamiczne i niewielkie utrudnienia podczas remontów ulic, aby zredukować negatywny wpływ na mieszkańców. Prezydent Agata Wojda zaznaczała, że w ostatnich tygodniach rozpoczęto prace w nowym, pilotażowym modelu.

104 lata temu oddziały Wojska Polskiego odparły natarcie Armii Czerwonej. W rocznicę Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia, obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Uroczystości wojewódzkie upamiętniające to ważne wydarzenie odbyły się w Kielcach.

W Dzień Wojska Polskiego, na swój plac zaprosiło wszystkich skarżyszczan oraz turystów, Muzeum im. Orła Białego. Tego dnia można było zajrzeć w zakamarki „Odważnego”, przejechać się „Czapajewem” ale nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama