sobota, 21 września 2024 16:50

Mamy Mistrza Polski

W dniach 13-14 czerwca 2024 roku w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyły się 40 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Sporcie Pożarniczym.
  • Źródło: KW PSP w Kielcach

Zawody, w których udział wzięło 21 drużyn i 182 zawodników w konkurencjach indywidualnych, stanowiły podsumowanie całorocznego trudu szkolenia sportowego strażaków, prowadzonego w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.

W pierwszym dniu mistrzostw asp. Dawid Kowalik z czasem 16.98 s wywalczył mistrzostwo Polski w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m, oraz z czasem 14.98 s srebro w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni. Został on również mistrzem Polski w dwuboju pożaniczym z czasem 31.96 s.

Drużynowo reprezentacja województwa świętokrzyskiego uzyskała wicemistrzostwo Polski w konkurencji pożarniczy tor przeszkód 100 m oraz brąz w konkurencji wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni.

W drugim dniu mistrzostw świętokrzyska reprezentacja wygrała konkurencję drużynową sztafeta 4x100 m oraz zajęła 2 miejsce w ćwiczeniu bojowym.

Uzyskane rezultaty we wszystkich 4 konkurencjach sprawiły, że w klasyfikacji generalnej nasi sportowcy wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski.

Nasza reprezentacja wywalczyła tym samym przepustkę na międzynarodowe zawody, które zostaną rozegrane w Słowacji.