środa, 25 września 2024 10:25

Merida Mazovia MTB Maraton za nami

W minioną niedzielę w Skarżysku odbył się maraton rowerowy Merida Mazovia MTB Maraton. Było to ważne wydarzenie sportowe dla sympatyków jazdy na rowerze. Do udziału w maratonie przystąpiło ponad 550 zawodników.

Impreza organizowana jest od 10 lat. Maratony odbywają się w różnych miejscach w kraju, w tym roku po Skarżysku maraton przeniesie się do Wieliszewa, Brodnicy, Nidzicy, Olsztyna. Ta impreza to wakacyjne, rowerowe szaleństwo.

Na imprezie z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon 2014 w Skarżysku zorganizowana została klasyfikacja mieszkańców Skarżyska. Wyłoniony został najlepszy mieszkaniec miasta w kategorii Open na dystansach: Hobby, Fit, Mega i Giga z podziałem na płeć.

O godzinie 10.30 nastąpił start na 7-kilometrowym dystansie hobby dla dzieci, godzinę później rozpoczęły się dystanse Fit – 33-kilometrowa trasa, Mega – 61 kilometrów i Giga – 89 kilometrów.

W kategorii Open kobiet na dystansie Mega wygrała Anna Ostrowska z Chorzeli, druga była Elżbieta Kaca z Puław, najlepszy wynik wśród mieszkańców Skarżyska – 9 miejsce zajęła Edyta Kutnik. W kategorii Open mężczyzn na tym samym dystansie wygrał Grzegorz Malaszka z Olsztyna, najlepszy zawodnik ze Skarżyska - Jakub Okła, uplasował się na 19 miejscu.

W kategorii Open kobiet na dystansie Fit wygrała Ilona Sobieska z Pasłęka, ze Skarżyska najlepiej wypadła Alicja Wąsowska, zajmując 13 miejsce.

Kategoria Open mężczyzn na tym samym dystansie – wygrał Kamil Kuszmider z Płońska, najlepszy zawodnik ze Skarżyska to Jarosław Tarasiński – uplasował się na 8 miejscu.

W kategorii Giga kobiet tylko dwie panie – mieszkanki Warszawy dały radę mierzyć się z 89-kilometrowym dystansem. W kategorii Giga mężczyzn wygrał Paweł Baranek również ze stolicy, na 5 miejscu uplasował się mieszkaniec Skarżyska - Marcin Piekarski.

Cele cyklu Merida Mazovia MTB Marathon to: kontynuacja rozpoczętego w 2005 roku cyklu amatorskich maratonów rowerowych o charakterze sportowo-rekreacyjnym, popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej w Polsce, promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych, propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji, kontynuowanie nowych trendów w organizacji imprez rowerowych w Polsce.

Firma Kamaro Sport Line dla trzech pierwszych mieszkańców Skarżyska, którzy dotarli na metę, ufundowała serwis rowerowy gratis!