„Wspólnie z mieszkańcami decydujemy w Gminie Secemin” - pod takim hasłem urzędnicy gminy i przedstawiciele organizacji pozarządowych spotykają się i biorą udział w kursach z autoprezentacji. Jednym z celów tego przedsięwzięcia jest wykreowanie liderów społecznych wśród mieszkańców Secemina i okolic, a także przygotowanie ich do aktywnej i owocnej współpracy z gminą.
- Chodzi o to, żeby urzędnikom dobrze współpracowało się z liderami z organizacji pozarządowych i nie tylko. Ważne, by ta współpraca była także udana dla tych drugich - tłumaczy sekretarz gminy Paweł Ruksza.
Jedna z uczestniczek szkolenia Aneta Kochanowska z organizacji na terenie gminy z racji swojej pracy często bierze udział w kursach tego typu. Według niej, te warsztaty różnią się od innych.
- To nie tylko wykłady, które poruszają naszą wyobraźnię, ale także warsztaty – opowiada Aneta Kochanowska.
Słuchają wykładów, a potem wykorzystują świeżo nabyte umiejętności w praktyce. Wzmocniona pewność siebie to pierwszy krok do udanego wystąpienia publicznego.
Do Grzegorza Kaczmarskiego, przewodniczącego gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych, zwrócono się o pomoc. Szkolenie wyposażyło go w wiedzę, którą postanowił wykorzystać w swoim nowym przedsięwzięciu.
- W naszej lokalnej jednostce OSP jest bardzo poważna sprawa, uszkodzony wóz bojowy. Trzeba zorganizować akcję, by pozyskać pieniądze. Mam już pewne pomysły - mówi z podekscytowaniem Kaczmarski.
Trener z zakresu autoprezentacji twierdzi, że wszędzie uczestników zaskakuje ta sama wiedza.
- Nasza mowa werbalna i niewerbalna powinny być spójne. Ludzie często o tym zapominają – mówi coach Katarzyna Cukierska.
Szkolenia są pierwszym etapem wprowadzenia w życie gminy mechanizmu efektywnych konsultacji społecznych.
Napisz komentarz
Komentarze