niedziela, 29 września 2024 05:31

Izabela Jońska z Nosanu Kielce wicemistrzynią Europy w Bilard

Najlepsza zawodniczka majowych mistrzostw Polski juniorek Izabella Jońska wywalczyła srebrny medal rozgrywanych w Słowenii Mistrzostw Europy Juniorek w Bilard 8 bil.

W finale nasza zawodniczka przegrała po zaciętym pojedynku w ostatniej partii z reprezentującą Cypr Północny Ghaffari Alara  4-5.

Wcześniej w  walce o finał pokonała po doskonałym spotkaniu byłą mistrzynie Europy Lene Primus z Austrii 5-2, a w ćwierćfinale Romine Lenk z Niemiec 5-3.

Dodajmy, ze tuż za podium na piątym miejscu rywalizację zakończył w grupie juniorów młodszych kolega klubowy Izabelli Michał Wiech ,

a brązowy medal dla Polski w grupie juniorów starszych wywalczył Wiktor Fortuński ( Baribal Lubin ) .

Kolejne szanse na medal naszych zawodników już jutro w kończącej zawody odmianie 9 bil oraz grach drużynowych . Na koncie reprezentacji Polski jest już 5 medali, w tym jeden złoty.

Źródło: Grzegorz Kędzierski