poniedziałek, 30 września 2024 01:19

A jednak finał nie dla Kielc

Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w Lanxess Arenie w Kolonii nie dla Barlinka Industrii Kielce. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w wielkim finale niestety przegrali z SC Magdeburk 29:30 Po pierwszej, zaciętej połowie  Barlinek Industria Kielce prowadził 15:13. Druga połowa była dynamiczna. Przez większą część gry utrzymywała się przewaga kielczan. W bramce cuda wyprawiał Andreas Wolff , a Alex Dujszebajew był nie do zatrzymania. Przy stanie 22:20 nastąpiła przerwa w spotkaniu, ze względu na zasłabniecie dziennikarza z Kielc Pawła Kotwicy. Po wznowieniu spotkania, w szeregi Barlinka Industrii Kielce wdarła się nerwowość, co spowodowało wyrównanie i druga połowa zakończyła się wynikiem 26:26. W dogrywce szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Finał Ligi Mistrzów zakończył się wynikiem29:30 i to Niemcy cieszyli się ze zwycięstwa. Na kieleckim rynku po raz  kolejny zebrało się kilka tysięcy kibiców, którzy żywiołowo reagowali na każdą dobrą akcję swoich ulubieńców. [gallery ID=1870]