poniedziałek, 30 września 2024 01:27

Barlinek Industria Kielce w finale. Kibice na rynku w Kielcach oszaleli

Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w Lanxess Arenie w Kolonii to cztery bardzo zacięte pojedynki. Już w pierwszy spotkaniu do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka i rzuty karne. Ostatecznie w finale czternastej edycji Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych zagrają szczypiorniści Magdeburga, którzy pokonali Barcelonę 40:39 (38:38, 33:35, 31:31,16:18).

O godzinie 18:15 na parkiet Lanxess Areny w Kolonii wyszli piłkarze ręczni PSG i Barlinek Industrii Kielce. Żywiołowo dopingowani przez sporą grupę fanów z Kielc, szczypiorniści  Tałanta Dujszebajewa kontrolowali grę w pierwszej połowie, by ostatecznie wygrać tę część meczu 16:14.
Strefa kibica na kieleckim rynku zgromadziła kilka tysięcy kibiców, którzy żywiołowo reagowali na każdy dobry fragment gry kielczan. Przez dłuższy fragment drugiej połowy kielczanie utrzymywali trzybramkową  przewagę. Po kilku minutach PSG odrobiło straty. Końcówka meczu to nerwówka. Andreas Wolff  rozegrał bardzo dobre spotkanie. Wielokrotnie bronił w sytuacji nie  do obrony. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 25:24! Mamy finał po raz trzeci!