czwartek, 19 września 2024 02:59

I Majowy Bieg w Miedzianej Górze

W sobotę 17 maja stowarzyszenie Spektrum Możliwości przy współpracy m.in. BBM Kielce, AKS Zagnańsk, KS Mechanik  zorganizowało na terenie gminy Miedziana Góra I Majową Imprezę Biegową. Celem przedsięwzięcia było nie tylko szerzenie kultury biegania jako najprostszej formy sportu, ale również uczczenie 25 rocznicy wolnych wyborów parlamentarnych.

Z promocją imprezy organizatorzy dotarli do lokalnych szkół oraz na portale zrzeszające pasjonatów biegania. Jak przyznają uczestnicy biegu, biegowa majówka to był świetny pomysł. Po rozgrzewce, przeprowadzonej przez  Iwonę Wenta, biegacze wystartowali. Przygotowano trzy trasy, dostosowane pod kątem możliwości biegaczy z różnych grup wiekowych. Jako pierwsi wystartowały przedszkolaki. Razem z rodzicami przebiegły dystans 200 m. Wygrali Piotr Mróz i Izabela Zapała.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zdobył Adam Masaczyński. Wśród dziewcząt wygrała Natalia Salwa. Najwięcej emocji było podczas biegów uczniów szkół średnich i gimnazjów. W tej kategorii zwyciężyli Kamil Gaik i Wiktoria Gaik. W kategorii open puchar powędrował do Emilii Zapały oraz Marcina Stokowieca, który pokonał wyznaczoną trasę 3 km w czasie 8,40.

Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia był Tomasz Frydrych - pasjonat biegania, wolontariusz stowarzyszenia Spektrum Możliwości.

Źródło:spektrummozliwosci.pl