środa, 25 września 2024 05:16

Korona o krok od utrzymania

Takiego thrillera nie powstydziłby się z pewnością nawet sam Alfred Hitchcock. Korona Kielce nie dość, że do 86. minuty przegrywała 1:2, to mecz kończyła w dziesiątkę. Kielczanie nie po raz pierwszy pokazali jednak swój charakter i ostatecznie arcyważne w walce o utrzymanie trzy punkty pozostały w Kielcach.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli kielczan. Już w drugiej minucie po strzale Dariusza Łatki, Wojtek Małecki musiał wyjmować piłkę z siatki. Mało brakowało, a w pierwszym kwadransie Żółto-czerwoni mogli przegrywać już trzema bramkami. Na szczęście, po kontrataku w polu karnym, sfaulowany został Przemysław Trytko. Sędzia wskazał na wapno, a karnego na gola zamienił sam poszkodowany.

- Chcieliśmy zagrać wysoko, agresywnie i na początku się to udawało. Strzeliliśmy na 1:0, mogliśmy trafić na 2:0, ale straciliśmy bramkę z karnego – mówił pomocnik Podbeskidzia Dariusz Łatka.

Po przerwie to Korona była stroną przeważającą. Stuprocentowe sytuacje miał Korzym i Kiełb, ale nie udało się ich wykorzystać. Niestety sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W najmniej spodziewanym momencie na prowadzenie wyprowadził Podbeskidzie Mateusz Stąporski.

Chwilę później Korona otrzymała kolejny cios – drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką ukarany został Radek Dejmek co - paradoksalnie - podziałało na kielczan jak płachta na byka. W 86. minucie wreszcie do siatki Zajaca trafił Kiełb. Stadion oszalał jednak w ostatniej minucie, gdy po zwycięstwo strzałem głową dał Koronie Pavol Stańo.

- Cieszy nas niezmiernie to zwycięstwo, bo dzięki niemu trochę zeszło ciśnienie, bo na 99% jesteśmy nadal w Ekstraklasie - powiedział Paweł Golański.

Kolejne spotkanie Złocisto-krwiści rozegrają znów na własnym boisku. Na Kolporter Arenie Korona podejmie w sobotę Piasta Gliwice, który ostatnio pokonał Cracovię aż 5:1. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.