73 laboratoria na światowym poziomie wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Politechnika Świętokrzyska w ostatnich latach zainwestowała duże pieniądze pochodzące głównie z Funduszu Unii Europejskiej. Od 5 maja uczelnia rozpoczęła cykl konferencji, skierowanych do przedsiębiorców i przedstawicieli przemysłu.
- Chcemy pokazać, zaprezentować, aby podmioty gospodarcze regionu świętokrzyskiego i całej Polski miały okazję poznać nasze zaplecze, tę infrastrukturę badawczą, która będzie podstawą do kolejnej perspektywy finansowej – mówił rektor Politechniki prof. Stanisław Adamczak.
Politechnika Świętokrzyska to 5 wydziałów, które kształcą w obszarze 17 kierunków studiów i w 9 dyscyplinach naukowych. Przemysł metalowo-odlewniczy i budownictwo energooszczędne to dwa obszary w naszym regionie, na które stawia uczelnia. Dzięki temu Politechnika rozpoczęła współpracę z przedsiębiorcami.
- Mamy już 6 projektów badawczych finansowanych z Narodowego Centrum Badań Rozwoju. To są projekty, które powstały w ramach konsorcjów naukowo-badawczych, gdzie oprócz uczelni są również podmioty gospodarcze – dodał prof. Adamczak.
Rektor prof. Stanisław Adamczak podsumował również 10 lat Politechniki Świętokrzyskiej w Unii Europejskiej.
- To rewelacja, co zrobiliśmy. Odnowiliśmy całą Politechnikę, wyposażyliśmy nowe laboratoria - skomentował prof. Adamczak.
Cykl konferencji dla przedsiębiorców potrwa do 9 maja. Każdego dnia będzie prezentowany inny wydział uczelni i laboratoria, którymi chciałaby się szczególnie pochwalić.
Napisz komentarz
Komentarze