Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 03:14
ZOBACZ:

Korona wygrywa z Ruchem

Drugie wiosenne zwycięstwo zanotowali piłkarze Korony Kielce. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego wygrali na własnym boisku z Ruchem Chorzów 2:1. Siódme trafienie w sezonie zaliczył napastnik Żółto-czerwonych Maciej Korzym.

Mecz zapowiadano jako spotkanie nie o trzy, a o sześć punktów. Przed sobotnim meczem Ruch i Korona były w tabeli sąsiadami. Po 90. minutach więcej powodów do zadowolenia mieli gospodarze. Przez większą część spotkania gra odbywała się w środku pola. Od czasu do czasu, któraś z drużyn próbowała swoich szans. Więcej szczęścia mieli jednak kielczanie. Kolejną bramkę strzelił Maciej Korzym.

Kiedy Korona strzeliła bramkę na 2:0 niestety cofnęła się. To wykorzystali goście, którzy strzelili kontaktową bramkę. Z prawej strony pola karnego znalazł się Filip Starzyński i z ostrego kąta pokonał Zbigniewa Małkowskiego. Przy tej akcji nie popisała się kielecka obrona.

Korona zadedykowała to zwycięstwo Krzysztofowi Kierczowi. Obrońca na jednym z treningów przed meczem z Ruchem zerwał więzadło i nie zagra do końca sezonu. Teraz Koronę czeka dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji. Nie oznacza to, że kielczanie będą próżnować. W Wielki Czwartek w Bielsku Żółto-czerwoni zagrają z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Następny mecz w Kielcach dopiero 7. kwietnia. Na własnym boisku Korona podejmie GKS Bełchatów.