Nagrodzona przez marszałka hala widowisko-sportowa została wybudowana dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej.
- Całość inwestycji kosztowała ponad 18 mln. Z tego 60% stanowią środki zewnętrzne i, nie ukrywam, wkład gminy to jest 40% wartości tej inwestycji. Te środki to Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego, pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dofinansowanie z powiatu kieleckiego w postaci ponad 2 mln - tłumaczy burmistrz.
Hala jest wyposażona w saunę, dwie siłownie i salę fitness. Naszą uwagę przykuły stabilizatory.
- Każdy może tu przyjść i poćwiczyć nie tylko nad masą mięśniową. Można wykonywać tu ćwiczenia rehabilitacyjne na stabilizatorach i taśmach podwieszanych - opowiadał Mariusz Skuta, kierownik obiektu.
Nauczyciele i uczniowie z okolic najbardziej lubią spędzać lekcje wf-u na ogromnym boisku, jednym z atutów hali.
- Bardzo lubię tu przychodzić z uczniami – mówi nauczyciel wychowania fizycznego, Krzysztof Habik.
Zainteresowaniem uczennic najbardziej cieszą się pozaszkolne zajęcia fitness.
Chęcińska hala jest nie tylko miejscem, w którym odbywają się liczne zajęcia sportowe. Organizatorzy wielu ważnych imprez związanych ze sportem wybierają właśnie ten ośrodek.
Najbliższa impreza „Pod basztami” 4 i 5 kwietnia – Mistrzostwa Polski Juniorek w Zapasach. Chęciny wystawiają 11 zawodniczek, które mają apetyty na złote medale i realne szanse, by je zdobyć. Tym bardziej, że rozpoczął się okres powołań do kadry narodowej i zwycięstwo przypieczętowałoby i tak już mocną pozycję zapaśniczek.
Napisz komentarz
Komentarze