Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 12 stycznia 2025 08:50
Reklama

Pogotowie Dziennikarskie

Dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich powołało do życia Pogotowie Dziennikarskie dla mediów lokalnych i obywatelskich. Celem projektu jest pomoc niezależnym dziennikarzom w lokalnych społecznościach przy publikacji „niewygodnych” dla niektórych materiałów, które ze względu na swoją treść są blokowane przez lokalne władze, bądź dyrekcje.

„Wolno, nie wolno? Czy w Polsce istnieje wolność słowa?” - to temat konferencji Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, która odbyła się w piątek w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. Prof. E. Lipińskiego w Kielcach. Głównymi tematami spotkania były m.in. granice niezależności, etyka zawodowa.-

Podczas dzisiejszej konferencji chcielibyśmy wypowiedzieć się na temat kilku spraw – mówi Edyta Żyła, koordynatorka projektu.

Konferencja propagowała projekt „Pogotowie Dziennikarskie”, które  powstało z myślą o pomaganiu w publikacjach medialnych, szczególnie artykułów z mniejszych miejscowości.

- Zainteresowaliśmy się prasą i mediami lokalnymi na zasadzie wywołania tematu, pomagania, stworzyliśmy portal – mówi Stefan Truszczyński, dziennikarz, reporter, publicysta, dokumentalista filmowy.

O ważności mediów lokalnych przekonywał sam sekretarz generalny Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

- Telewizja lokalna w tej chwili to właśnie są te różne telewizje małe, malutkie – one są niesłychanie ważne – przekonuje Stefan Truszczyński.

Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej www.pogotowiedziennikarskie.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje o projekcie, ale i fachowe porady.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama