CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli branży ICT czyli sektora teleinformatycznego na świecie. Targi od ponad 25 lat inspirują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i dają impuls do rozwoju branży. CeBIT co roku przyciąga setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłym roku w targach uczestniczyło ponad 300 tysięcy osób, które mogły obejrzeć ekspozycje ponad 4 tysięcy wystawców z 70 krajów.
Według resortu gospodarki to olbrzymia szansa na wypromowanie polskiego sektora teleinformatycznego. Targi wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzył Premier Donald Tusk, na CeBIT udał także się wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. - Chcemy pokazać potencjał polskiego sektora ICT. Niemcy to nasz największy partner handlowy. Skoro Berlin wybrał nas jako partnera strategicznego, to znaczy, że w polskim IT dzieje się dużo dobrego - powiedział wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan. Na temat targów CeBiT rozmawiamy z Konradem Kronigiem, który z ramienia Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii uczestniczył w targach (zobacz wideo).
Biorąc pod uwagę opinie w niemieckich mediach udział naszego kraju w CeBICIE okazał się sukcesem,a Polska delegacja osiągnęła zamierzone cele. "Kolejna polska transformacja" - tak pisze prasa o rosnącym w gigantycznym tempie rynku i ogromnym potencjale polskiej branży IT.
"Donald Tusk osobiście przybył na otwarcie CeBIT. To dowód na to, jak wysoką wartość dla Polski ma zarówno branża IT, jak i rola współorganizatora targów" - pisze w swoim wydaniu online niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung. „Polska chce wykorzystać okazję bycia w centrum uwagi, aby pokazać całemu światu, że jest największym unijnym państwem Europy Środkowo - Wschodniej, któremu udała się transformacja z kraju agrarnego do przemysłowego" - pisze FAZ.net. Liczba polskich wystawców na targach CeBIT potroiła się w tym roku do ponad 200. Wg przytaczanych przez FAZ.net badań, Kraków wyprzedza nawet Pekin w rankingu miejsc o rosnącym potencjale outsourcingowym. To tylko niektóre z wielu pozytywnych i życzliwych dla Polski opinii. Miejmy nadzieję, że na efekty nie tylko dla naszego kraju, ale także województwa świętokrzyskiego nie będziemy musieli długo czekać.
Napisz komentarz
Komentarze