Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 03:18
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Świętokrzyskie obecne na targach CeBiT w Niemczech

W minionym tygodniu w Hanowerze po raz kolejny odbyły się Targi CeBiT, na których nie zabrakło przedstawicieli z województwa świętokrzyskiego. Jedną z liczniejszych grup była ta zorganizowana przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Wśród uczestników, którzy wybrali się na targi w celach promocyjnych oraz biznesowych znalazły się między innymi firmy z Kieleckiego Parku Technologicznego oraz firma ze Skarżyska, zajmująca się profesjonalnymi rozwiązaniami IT dla sektora medycznego.

CeBIT to jedno z największych spotkań przedstawicieli branży ICT czyli sektora teleinformatycznego na świecie. Targi od ponad 25 lat inspirują do nawiązywania nowych kontaktów biznesowych i dają impuls do rozwoju branży. CeBIT co roku przyciąga setki tysięcy zwiedzających z całego świata. W ubiegłym roku w targach uczestniczyło ponad 300 tysięcy osób, które mogły obejrzeć ekspozycje ponad 4 tysięcy wystawców z 70 krajów.

Według resortu gospodarki to olbrzymia szansa na wypromowanie polskiego sektora teleinformatycznego. Targi wspólnie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel otworzył Premier Donald Tusk, na CeBIT udał także się wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. - Chcemy pokazać potencjał polskiego sektora ICT. Niemcy to nasz największy partner handlowy. Skoro Berlin wybrał nas jako partnera strategicznego, to znaczy, że w polskim IT dzieje się dużo dobrego - powiedział wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan. Na temat targów CeBiT rozmawiamy z Konradem Kronigiem, który z ramienia Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii uczestniczył w targach (zobacz wideo).

Biorąc pod uwagę opinie w niemieckich mediach udział naszego kraju w CeBICIE okazał się sukcesem,a Polska delegacja osiągnęła zamierzone cele. "Kolejna polska transformacja" - tak pisze prasa o rosnącym w gigantycznym tempie rynku i ogromnym potencjale polskiej branży IT.

"Donald Tusk osobiście przybył na otwarcie CeBIT. To dowód na to, jak wysoką wartość dla Polski ma zarówno branża IT, jak i rola współorganizatora targów" - pisze w swoim wydaniu online niemiecki dziennik Frankfurter Allgemeine Zeitung. „Polska chce wykorzystać okazję bycia w centrum uwagi, aby pokazać całemu światu, że jest największym unijnym państwem Europy Środkowo - Wschodniej, któremu udała się transformacja z kraju agrarnego do przemysłowego" - pisze FAZ.net. Liczba polskich wystawców na targach CeBIT potroiła się w tym roku do ponad 200. Wg przytaczanych przez FAZ.net badań, Kraków wyprzedza nawet Pekin w rankingu miejsc o rosnącym potencjale outsourcingowym. To tylko niektóre z wielu pozytywnych i życzliwych dla Polski opinii. Miejmy nadzieję, że na efekty nie tylko dla naszego kraju, ale także województwa świętokrzyskiego nie będziemy musieli długo czekać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama