Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 listopada 2024 19:43
Reklama
Reklama

Państwowa Straż Pożarna: 520 zgłoszeń o skutkach silnego wiatru

Ubiegłej doby strażacy uczestniczyli w 520 akcjach usuwania skutków silnego wiatru – poinformował w sobotę PAP bryg. Krzysztof Batorski z Państwowej Straży Pożarnej. W powiecie słupskim zginęła jedna osoba, a kolejna została ranna.
Państwowa Straż Pożarna: 520 zgłoszeń o skutkach silnego wiatru
Państwowa Straż Pożarna: 520 zgłoszeń o skutkach silnego wiatru

Z danych przekazanych przez Państwową Straż Pożarną wynika, że ostatniej doby strażacy uczestniczyli w 520 akcjach usuwania skutków silnego wiatru. Najwięcej zgłoszeń otrzymali strażacy z woj. pomorskiego – 320 i zachodniopomorskiego – 44.

"Niestety odnotowano jedną ofiarę śmiertelną oraz jedną ranną" – przekazał rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Krzysztof Batorski. Dodał, że chodzi o zdarzenie w Murowańcu w powiecie słupskim, gdzie na samochód osobowy przewróciło się drzewo.

W piątek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla sześciu województw ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem. Alert drugiego stopnia dotyczył północnej części woj. pomorskiego w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim, puckim i gdańskim. IMGW prognozował na tym terenie wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, który wiać będzie z zachodu i południowego zachodu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano dla południowej i centralnej części województwa pomorskiego, północnej części zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, północnej części podlaskiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Na tym obszarze prognozowano wiatr z prędkością od 35 km/h do 45 km/h, a w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego-zachodu.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

 

(PAP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama