wtorek, 24 września 2024 01:23

Korona wreszcie wygrywa

Jeden celny strzał wystarczył, by Korona wygrała pierwszy mecz w tym roku. Podopieczni trenera Pachety pokonali Lechię Gdańsk 1:0. Choć sam styl wciąż nie wygląda tak, jak byśmy sobie tego wszyscy życzyli, to kilku pozytywów nie sposób jednak nie zauważyć.

Mecz z Lechią zapowiadano jako spotkanie o sześć punktów. Gra o czołową ósemkę wchodzi w decydującą fazę. Na bezpieczne utrzymanie szanse ma wciąż kilka drużyn.

Korona musiała więc wygrać. Z przebiegu meczu wyglądało to jednak tak, jakby każdą z drużyn zadowalał punkt. Obraz gry nieznacznie zmienił się po przerwie. Strzelecki impas przełamał dopiero w 56. minucie Vlastimir Jovanović.

- Znalazłem się w dobrym miejscu przed polem karnym, uderzyłem i wpadło. To ważny gol - mówił Bośniak.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Żadna z drużyn nie była do końca zadowolona z przebiegu tego meczu. Trzy punkty na szczęście zostały w Kielcach.

Kolejne spotkanie Korona rozegra znów na Kolporter Arenie. W piątek o godzinie 18.00 kielczanie podejmą Zawiszę Bydgoszcz.