Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 12:30
Reklama
Reklama
Reklama

Wynajem domu na kwatery pracownicze? - ekspert odpowiada

Kwatery pracownicze to obecnie jedna z najpopularniejszych metod, by wejść w rynek nieruchomości. Zanim podejmiemy decyzję, warto zdać sobie sprawę z tego, że pod wieloma względami jest to zupełnie inny rodzaj najmu, który różni się bardzo mocno od tradycyjnych metod jak np. wynajem mieszkania. W jaki sposób inwestować zatem w kwatery, by zwiększyć szanse na wysoki dochód?
Wynajem domu na kwatery pracownicze? - ekspert odpowiada
Wynajem domu na kwatery pracownicze? - ekspert odpowiada

 

Inwestowanie wymaga poznania specyfiki rynku

Przed pandemią koronawirusa inwestorzy mieli do swojej dyspozycji kilka kluczowych rodzajów inwestycji lokalowych: krótkoterminowe, długoterminowe oraz inwestycje w kwatery pracownicze, które przez długi czas nie były doceniane przez rynek.

Pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na wiele sektorów gospodarki. Mimo tego, że branża nieruchomości wciąż uchodzi za bezpieczną, która dość dobrze zniosła kryzys, to trudno nie dostrzec, że w znacznym stopniu wpłynęła na rynek najmu.

Wynajem krótkoterminowy, który opierał się na zapewnieniu możliwie jak najwyższego standardu i świetnej lokalizacji nagle został zepchnięty na margines. Za sprawą kolejnych obostrzeń spotkania biznesowe przeniosły się do internetu, a zdecydowana większość osób, które korzystały z tego typu mieszkań, będąc na przykład w delegacji, przestawiła się na pracę zdalną.

Pogorszyło to sytuację wielu inwestorów, którzy wciąż musieli regulować swoje zobowiązania finansowe, a jednocześnie stracili ważne źródło dochodów. Jeśli przedsiębiorca miał zdywersyfikowaną ofertę i na taki rodzaj najmu przeznaczył tylko część swoich mieszkań, to sytuacja nie była najgorsza. Jeśli jednak w całości skupił się na najmie krótkoterminowym, to nagle stanął przed poważnym problemem.

Zanim rozpoczniesz, zainwestuj w wiedzę

Na rynku nieruchomości robi się coraz tłoczniej. Przybywa osób chętnych do lokowania tam swoich pieniędzy. Sprawia to, że osoby, które dopiero poznają specyfikę tej branży, mierzą się nie tylko z wieloma problemami natury technicznej, ale i z agresywną konkurencją. Chcąc zwiększyć swoje szanse, warto zapisać się na dobre szkolenie, które może pomóc w odpowiednim ukierunkowaniu młodego inwestora i wskazaniu mu szeregu praktycznych rozwiązań.

- Zdobycie wiedzy na temat budowania zdolności kredytowej i kupienia pierwszych mieszkań pod wynajem to pierwszy krok, od którego należy zacząć swoją przygodę. Kupione nieruchomości na kredyt teraz będą cieszyć w pełni za 20 lat, natomiast jeżeli nie zrobimy tego w tym momencie – nie będą nas cieszyć wcale - mówi Paweł Albrecht, założyciel Albrecht International.

Wynajem pod kwatery pracownicze to przyszłość?

Z dobrego szkolenia można wyciągnąć sporą wiedzę nie tylko w zakresie urządzania lokalu, ale i tego, w jaki rodzaj nieruchomości najlepiej będzie zainwestować w sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Nie każdy może pozwolić sobie na zakup lokalu w ścisłym centrum dużego miasta.

W takiej sytuacji warto rozważyć zakup domu pod miastem i przerobienie go na kwatery pracownicze. Jest to bardzo dynamicznie rozwijający się rynek, który świetnie zniósł obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, zapewniając inwestorom duży przychód.

Firmy często poszukują dużych domów ulokowanych na przedmieściach, które są dobrze skomunikowane z terenami inwestycyjnymi. Odpłatność zbliżona do 500 złotych za jednego pracownika (przy zakwaterowanych w jednym, odpowiednio zaadoptowanym domu, 30 osobach) nie dziwi w tej branży nikogo. Jest to zarazem jedna z głównych przyczyn, dlaczego segment nieruchomości pracowniczych od pewnego czasu zyskuje sobie coraz większą popularność wśród inwestorów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama