Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 13:46
Reklama
Reklama
Reklama

W Podzamczy można wykonać bezpłatne badania pod kątem chorób serca

Działający przy Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznego „Biobank” oferuje pakiet darmowych badań profilaktycznych, które mogą pomóc w wykryciu chorób sercowo-naczyniowych oraz cukrzycy.
W Podzamczy można wykonać bezpłatne badania pod kątem chorób serca
W Podzamczy można wykonać bezpłatne badania pod kątem chorób serca

Do darmowych badań uprawnione są osoby od 20 do 50 roku życia, nie chorujące na choroby przewlekłe, nie przyjmujące stale leków (poza antykoncepcją hormonalną i lekami przeciwhistaminowymi).

Badanie przewiduje:
- zebranie wywiadu medycznego
- dwukrotny pomiar ciśnienia krwi
- pobranie krwi żylnej do badań laboratoryjnych oraz w celach biobankowania

Uczestnicy otrzymają za darmo wyniki analitykę o wartości rynkowej około 200 zł, obejmującą: poziom glukozy, insuliny, lipidogram, wysokoczułe CRP, homocysteinę, cholersterol (HDL i LDL), trójglicerydy. Badania te pozwalają wykryć we wczesnej fazie schorzenia sercowo-naczyniowe oraz cukrzycę, co pozwala na ich skuteczniejsze leczenie. Osoby zainteresowane badaniami powinny dzwonić pod telefon 41 343 40 59. Pobieranie próbek się od poniedziałku do piątku w godzinach 8-11 w punkcie w budynku Biobanku, wejście główne. 72 godziny przed badaniem nie powinno się wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego, na badanie należy przyjść na czczo.

Badania są prowadzone w ramach projektu „Utworzenie sieci biobanków w Polsce w ramach infrastruktury i zasobów Biomolekularnych BBMRI-ERIC”. Jest on finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego a jego celem jest skonsolidowanie działalności instytucji zajmujących się badaniem i przechowywaniem materiałów biologicznych, wymiana informacji i danych między nimi,  opracowanie standardów badań.

Uzyskane wyniki posłużą do wypracowania wspólnych dla konsorcjum biobanków procedur badań a także do stworzenia raportu o stanie zdrowia przebadanej populacji.

źródło: Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama