czwartek, 19 września 2024 18:54

Wieczór jednego sportowca. Mateusz Garbacz najlepszym sportowcem

Nie mogło być inaczej. Najpopularniejszym sportowcem w 2012 roku w powiecie koneckim został Mateusz Garbacz. Wicemistrz Europy odebrał nagrodę podczas uroczystej gali, która odbyła się w piątek na terenie Targów Kielce.

Sportowcy i trenerzy z powiatu koneckiego przyjęli gratulacje, statuetki i pamiątkowe dyplomy z rąk burmistrza Michała Cichockiego i Dariusz Kowalskiego Naczelnika Wydziału Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego. Jak głosowali telewidzowie, radiosłuchacze i czytelnicy?

10 miejsce zdobył Patryk Pyzia – (Partyzant Radoszyce, piłka nożna). 20 lat. Młody obrońca, który do Partyzanta przyszedł z Ceramiki Opoczno i od razu wdarł się przebojem do podstawowego składu.

9 miejsce zdobyła Aneta Myszkowska – (Klub Karate i Sportów Walki Tiger Radoszyce, karate). 19 lat. W minionym roku zajęła pierwsze miejsce na ogólnopolskich zawodach Warsaw Open.

8 miejsce zdobył Piotr Koń – (GLKS Fałków, lekka atletyka). 35 lata. Od kilku lat czołowy polski zawodnik w biegach górskich, medalista mistrzostw kraju. Z powodzeniem startuje też w biegach ulicznych.

7 miejsce zdobył Łukasz Matyśkiewicz - - (Partyzant Radoszyce, piłka nożna). 26 lat. Środkowy pomocnik zespołu z Radoszyc. Przeszedł do Partyzanta z zespołu Woy Bukowiec Opoczyński.

6 miejsce zdobył Wiktor Kubala – (KSSPR Końskie, piłka ręczna). 20 lat. Zawodnik młodzieżowej reprezentacji Polski. Jeden z najlepszych polskich skrzydłowych w swojej kategorii wiekowej. Złoty medalista mistrzostw Polski juniorów.

5 miejsce zdobył Kuba Kos Partyzant Radoszyce, piłka nożna. 21 lat. Młody, perspektywiczny pomocnik. Jest jednym z wychowanków radoszyckiej drużyny, którzy występują w podstawowej jedenastce.

4 miejsce zdobył Paweł Majchrzak – (Neptun Końskie, piłka nożna). 27 lat. Jeden z podstawowych pomocników występującego w klasie okręgowej Neptuna.

3 miejsce zdobył Kamil Szlęzak - Ma 20 lat, w minionym roku zdobył trzy medale na imprezach o randze mistrzowskiej w kick boxingu - srebrny na mistrzostwach Polski w Kleszczowie, złoty na mistrzostwach Polski w Starachowicach, brązowy na mistrzostwach świata w Bratysławie.

2 miejsce zdobyła Sylwia Kowalewska – (Klub Karate i Sportów Walki Tiger Radoszyce, karate). 15 lat. W minionym roku zajęła drugie miejsce na ogólnopolskich zawodach Warsaw Open, była też pierwsza na zawodach „Młode Pięści” w Jaśle oraz na mistrzostwach Europy do 14 lat, które odbyły się w Rumunii.

1 miejsce zdobył Mateusz Garbacz – (Końskie/Kielecki Klub Karate Kyokushin, karate). 32 lat. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich karateków. W minionym roku zdobył mistrzostwo Polski, wywalczył też srebrny medal na mistrzostwach Europy w Antwerpii.

Wśród trenerów w powiecie koneckimtriumfowali:

3 miejsce zdobył Marian Panek – (KSSPR Końskie, piłka ręczna). 70 lat. Ceniony szkoleniowiec szczypiorniaka, wychował całe pokolenia piłkarzy ręcznych z Końskich.

2 miejsce zdobył Janusz Krawczyński – (Klub Karate i Sportów Walki Tiger Radoszyce, karate). 56 lat. Jego podopieczne w minionym roku stawały na podium ogólnopolskich zawodów, jedna wygrała też mistrzostwa Europy do 14 lat. Zdobył również II miejsce w powiecie kieleckim wśród najpopularniejszych trenerów.

1 miejsce zdobył Marcin Kij - 35 lat, jest założycielem i głównym trenerem w klubie Brawler Fight Club Końskie. Miłośnik sportów walki i sportów siłowych. Jego podopieczni zdobywają medale mistrzostw Polski i świata w kick boxingu.

Na obszerny wywiad z mistrzem Mateuszem Garbaczem zapraszamy Państwa już niebawem, oczywiście rozmowa będzie dostępna tylko na lamach naszego portalu i tylko u nas w wersji materiału filmowego.

Relację z centralnych uroczystości ogłoszenia dziesiątki najpopularniejszych sportowców i trenerów naszego województwa przekażemy Państwu już wkrótce.