czwartek, 19 września 2024 19:11

Neptun Końskie - Granat Skarżysko-Kamienna 2:3 (0:1)

Dla Neptuna Końskie sparing z Granatem Skarżysko był drugim meczem kontrolnym podczas okresu przygotowawczego do rundy wiosennej sezonu 2012/2013. Jarosław Groszek trener Neptuna spotkanie z Granatem ocenił bardzo dobrze. Zadowolony był ze swoich podopiecznych, choć mecz rozgrywany był w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Padający deszcz i silny wiatr płatały figle zawodnikom na boisku, a mimo to, byliśmy świadkami interesującego meczu. Worek z bramkami otworzył w 20 minucie Sławomir Jedynak. Było to jedyne trafienie skarżyszczan w pierwszej części gry. W drugi połowie w 50 minucie Artur Kidoń podwyższył wynik sparingu na 2:0 dla gości. To trafienie obudziło zawodników Neptuna. Już dwie minuty później gola kontaktowego dla konecczanstrzelił Jan Sroka, a w 62 minucie Krystian Jaworski doprowadził do remisu. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego bramkę na wagę zwycięstwa dla gości ze Skarżyska strzelił Piotr Duda. Obaj trenerzy po spotkaniu podkreślali, że wynik na tym etapie przygotowań do sezonu nie jest najważniejszy, choć szkoleniowcy nie omieszkali pochwalić swoich podopiecznych.