Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 14:03
Reklama

Koncert „KUŹNICA – MIASTU" i wernisaż wystawy z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2019 r. Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica" w Suchedniowie oraz Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg" serdecznie zapraszają do ośrodka kultury na koncert „KUŹNICA – MIASTU" z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wernisaż wystawy „Muzyczny ślad na tle kolei losu – Miernikowie".
Koncert „KUŹNICA – MIASTU" i wernisaż wystawy z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Koncert „KUŹNICA – MIASTU" i wernisaż wystawy z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godzinie 15:30 w holu SOK "Kuźnica". Natomiast o godzinie 16:00 w sali widowiskowej odbędzie się koncert „KUŹNICA – MIASTU", w którego programie pojawią się:

- JĘDRZEJOWSKI CHÓR MIEJSKI
- Suchedniowska Orkiestra Dęta
- Formacja Taneczna AXIS
- Kabaret "KAFKA" z SOK „Kuźnica"
- Studio Piosenki SOK „Kuźnica"

Wystawa „Muzyczny ślad na tle kolei losu – Miernikowie" kontynuuje rozpoczęty w 2018 roku cykl Suchedniowskie Rody, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Kuźniczy Krąg". Suchedniów to miejsce niezwykłe pod względem historycznym, urbanistycznym, architektonicznym, ale przede wszystkim społecznym. Osada, będąc siedzibą Wschodniego Okręgu Przemysłowego, stanowiła centrum życia przemysłowego i kulturalnego okolicy. W XIX wieku zjechało tu wielu techników, inżynierów, majstrów, sztygarów, a także artystów, twórców, pisarzy tworząc niezwykle ciekawą mozaikę społeczną. Potomkowie wielu tych rodzin do dziś są mieszkańcami naszego miasta. Tegoroczna edycja wystawy cyklu Suchedniowskie rody poświęcona została rodzinie Mierników. Nazwisko to jest niezwykle popularne w Suchedniowie i niejedną opowieść można by snuć wokół członków familii. W ramach wystawy przedstawimy tylko jedną z nich - o miejscu, którego już nie ma, o ludziach, którzy jeszcze pamiętają, o wydarzeniach, mających wpływ na historię miasta i o muzyce. Na 25 planszach będzie można zobaczyć dzieje trzech pokoleń Rodziny Mierników, którzy swoje życie związali z Suchedniowską Fabryką Odlewów, a później kolejnymi przeobrażeniami tego zakładu. Przyjaźń Konstantego Miernika z Stanisławem Starke i muzykę, która towarzyszyła jemu, synowi i wnukowi przez całe życie. Autorem merytorycznym wystawy jest Agnieszka Włodarczyk-Mazurek, opracowanie redakcyjne Agnieszka Morawska, opracowanie graficzne Mariusz Łężniak.

Wystawa otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Patronat nad wystawą objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Skarżyski, Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów.

Wstęp wolny.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama