piątek, 20 września 2024 15:37

Udany początek młodych Polek

W środę wystartował turniej UEFA Development Cup. W spotkaniu inauguracyjnym, na głównej płycie Areny Kielc zmierzyły się reprezentacje Polski i Norwegii. Po emocjonującym spotkaniu lepsze okazały się gospodynie, które wygrały 2:1.

Spotkanie na Arenie Kielc przyniosło wiele emocji, jakich nie powstydziłyby się mecze o najwyższą stawkę. Po raz pierwszy na naszym stadionie zagrała jednak reprezentacja do lat 16 i to dziewcząt. Spotkanie z Norweżkami było dla Polek ciekawym doświadczeniem, szczególnie biorąc pod uwagę, że piłkarki ze Skandynawii to czołówka. Na boisku przeważały jednak nasze rodaczki. I już w pierwszej połowie mogły wywalczyć sobie sporą przewagę.

Druga odsłona była już bardziej wyrównana. Norweżki starały się strzelić bramkę na remis i w końcu im się to udało. Kilka minut później znów na prowadzenie wyszły Polki. Z ponad 20 m bramkę strzeliła Paulina Dudek.

Kolejne spotkanie Polki rozegrają w czwartek w Nowinach z Danią. Na zakończenie turnieju podopieczne Zbigniewa Witkowskiego zmierzą się w sobotę z Litwinkami na Arenie Kielc.