Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 13 stycznia 2025 18:23
Reklama

11. Świętokrzyska Niezapominajka promowała ekologię

Szeroko pojęta ekologia przyświecała Świętokrzyskiej Niezapominajce, która w Zagnańsku odbyła się już po raz 11. To świetna impreza dla całych rodzin, która już na dobre wpisała się w kalendarz imprez kulturalno-artystycznych w Zagnańsku. Tradycyjnie nie zabrakło Biegu Przedszkolaków, który zawsze wśród maluchów wzbudza wiele emocji.

Dzień Świętokrzyskiej Niezapominajki to coroczne święto przyrody zawsze organizowane w maju. Zapoczątkował je Andrzej Zalewski, dziennikarz radiowej jedynki, prowadzący „Ekoradio”. Choć nie ma go już wśród nas, to rodzinny piknik nadal jest jest organizowany. Świętokrzyska Niezapominajka ma przede wszystkim charakter ekologiczny.

- Zagnańsk jest ekologiczny, jest otwarty na przyrodę. Nasi mieszkańcy bardzo cenią sobie czyste powietrze i czysty las - powiedział Szczepan Skorupski, wójt Zagnańska.

Lasy Państwowe wspólnie z Nadleśnictwem Zagnańsk przygotowały specjalne ekologiczne stoisko z eksponatami i grami dla dzieci. Aby być eko, trzeba tę wiedzę ekologiczną wpajać dzieciom od małego. Dlatego celem Świętokrzyskiej Niezapominajki jest promowanie ekologii i ochrony środowiska właśnie u dzieci i młodzieży.

- Jeśli zaczniemy od tego najmłodszego pokolenia, które tutaj jest, to jest to bardzo dobry początek, bo trzeba wychowywać i przygotowywać do takie ekologicznego postępowania - dodała Anna Kowalska, dyrektor Techniku Leśnego w Zagnańsku.

Stałym elementem pikniku jest Bieg Przedszkolaków. Ten punkt imprezy wzbudza wiele emocji wśród najmłodszych uczestników, bowiem walczą oni o atrakcyjne nagrody.

Ale poza zdrową rywalizacją i szerzeniem świadomości ekologicznej liczy się po prostu dobra, rodzinna zabawa. A tej nie zabrakło. Rodzice licznie przybyli ze swoimi pociechami, z kolei najmłodsi korzystali z wielu przygotowanych dla nich atrakcji.

Na scenie głównej swoje umiejętności artystyczne prezentowali również uczniowie z miejscowych szkół. Do tego dzieci i młodzież uczestniczyły w budzeniu lasu i wody.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama