Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 18:57
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

W Sielpi rozmawiali o narkomani (foto)

Dzisiaj w Sielpi odbywały się zawody „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki roku 2012 województwa świętokrzyskiego”. Wcześniej odbyła się tam konferencja poświęcona narkomani w Polsce w XXI wieku.

Od 2003 roku corocznie, podczas trwania zawodów Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach przy współudziale Komendy Głównej Policji, organizowała ogólnopolską konferencję z udziałem: prokuratorów okręgowych i rejonowych w Kielcach, przedstawicieli Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, naczelników wydziałów komendy wojewódzkiej w Kielcach oraz przedstawicieli szkół policyjnych i kadr kierowniczych pionów kryminalnych komend wojewódzkich. Podczas konferencji przekazywane i omawiane były informacje o nowych uregulowaniach prawnych, interpretacje ich stosowania, jak również wypracowywane były jednolite zasady postępowania w sytuacjach problematycznych.

Tegoroczną konferencję zorganizowano na temat: „Narkomania w Polsce XXI wieku – problem społeczny. Skala zjawiska, tendencje, kierunki i metody zapobiegania”. Odbywała się ona 1 i 2 października w Ośrodku „Łucznik” w Sielpi. Pierwszego dnia omawiany był między innymi rys historyczny narkomanii na świecie i w Polsce oraz zwalczanie przestępczości narkotykowej, omówione zostały także zmiany ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W drugim dniu konferencji omówiono między innymi procesowe i poza procesowe aspekty zwalczania narkomanii oraz efekty pracy i przygotowanie służb mundurowych w zwalczaniu przestępczości narkotykowej.

Dzisiaj odbyły się również zawody, których głównym celem jest podnoszenie poziomu wykonywania czynności dochodzeniowo- śledczych przez policjantów, a także doskonalenie umiejętności oraz wymiana doświadczeń. Już po raz jedenasty, zespoły policjantów z jednostek powiatowych policji garnizonu świętokrzyskiego reprezentowały swoje powiaty na szczeblu wojewódzkim. Umiejętności uczestników zawodów sprawdzane były poprzez testy wiedzy, które obejmowały zagadnienia związane m.in. z prawem karnym materialnym, procesowym oraz innymi przepisami służbowymi. Ponadto funkcjonariusze sprawdzali swoje umiejętności praktyczne.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama