Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 września 2024 18:16
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Udane świętowanie w Miedzianej Górze

Integracja mieszkańców, zabawy dla dzieci, występy wokalno-taneczne, pokaz Indian i karateków oraz przyznanie nagród i wyróżnień za szczególną działalność na rzecz gminy. Miniona niedziela upłynęła w Miedzianej Górze pod znakiem dobrej zabawy z okazji corocznego festynu „Miedzianogórska Gmina 2015”.

W minioną niedzielę na placu przed Urzędem Gminy w Miedzianej Górze odbył się coroczny festyn dla mieszkańców. W programie wydarzenia znalazły się m.in. konkursy dla dzieci i młodzieży, pokazy, animacje oraz występy sceniczne.

- Tradycyjnie, jak co roku festyn organizujemy w ostatnią niedzielę czerwca. Mam nadzieję, że program naszego spotkania zadowoli wszystkich uczestników – mówi Zdzisław Wrzałka, wójt gminy Miedziana Góra.

Celem festynu „Miedzianogórska Gmina 2015” była integracja mieszkańców oraz wspieranie lokalnej kultury, tradycji i zwyczajów. Jedną z atrakcji festynu był pokaz karate w wykonaniu Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin.

- Dzisiaj mieliśmy przyjemność pokazać, czym zajmujemy się na co dzień. Najpierw były techniki z partnerem, nożne, ręczne, a na koniec walki pokazowe – wyjaśnia Adam Kaniowski z Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin.

Ze sceny niemal bez przerwy płynęły utwory lokalnych artystów i podopiecznych placówek kulturalnych z okolicy. Obok sceny przygotowano wiele atrakcji, m.in. karuzele i dmuchany zamek oraz punkty gastronomiczne.

Festyn był również okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla osób zasłużonych dla rozwoju gminy. Kapituła „Miedziara” przyznała dwie statuetki. Dla zasłużonego samorządowca, Ryszarda Żelaznego oraz dla księdza Mirosława Cisowskiego, proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach Drugich. 

- Dziękuję za to wyróżnienie, a ponieważ to mój ostatni rok w tej parafii, będę mógł dzięki tej statuetce was wspominać – mówił ks. Cisowski. 

Z kolei płaskorzeźbą Gwarka Miedzianogórskiego wyróżniono Bank Spółdzielczy w Kielcach. 

- To wyróżnienie stanie na honorowym miejscu, trzeba pamiętać, że należy się ono całemu zespołowi pracowników – mówił Stanisław Matejkiewicz prezes Banku Spółdzielczego w Kielcach. 

Podczas festynu odznaczono również rodziców, których przynajmniej trzech synów służyło w Wojsku Polskim oraz wyróżniających się młodych sportowców. Niespodzianką wieczoru był pierwszy publiczny dziecięcego zespołu ludowego utworzonego przy szkole w Kostomłotach Drugich.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama