poniedziałek, 16 września 2024 22:02

Maraton MTB w Nowinach

W niedzielę w Nowinach i okolicach odbyła się trzecia runda tegorocznego MTB Cross Maratonu. Na starcie stanęło kilkuset zawodników z całej Polski. Tradycyjnie ścigano się na trzech dystansach – MASTER, FAN i FAMILY.

Z lekkim opóźnieniem, ale najważniejsze, że bez innych poważniejszych problemów wystartował w niedzielę przed południem MTB Cross Maraton w Nowinach. Start i metę przewidziano przy pływalni Perła. Tradycyjnie cykliści mieli do pokonania trzy trasy o różnych długościach i stopniach trudności.

Jako pierwsi wystartowali zawodnicy w klasie MASTER. Oni mieli do pokonania najdłuższą i najtrudniejszą trasę – 72 km i 1560m przewyższeń. Trasa biegła m.in. w okolicy Chęcin, zalewu w Bolminie i kieleckiego Słowika. Na tym dystansie najlepszy okazał się Michał Ficek, który ukończył wyścig w czasie 3 godzin, 30 minut i 23 sekund. Dwie minuty po nim linię mety przekroczył Łukasz Matusiak, a na trzecim stopniu podium stanął Paweł Bukalski.

Średniozaawansowani startowali w klasie FAN. Tu przygotowano trasę o długości 42 km z sumą przewyższeń 1200 m. Najszybciej wyścig w tej klasie ukończył Bartłomiej Mijas. Sztuka udała mu się w czasie 2 godzin 9 minut i 28 sekund. Drugie miejsce zajął Lary Zębatka, zaś trzecie Dominik Łoboda.

Najłatwiejsza trasa w klasie FAMILY liczyła 17 km długości i miała 330 m przewyższeń. 53 minuty i 32 sekund zajęło jej ukończenie pierwszemu na mecie Filipowi Jamrozowi. Dwie minuty później wyścig ukończył Michał Targosz. Na najniższym stopniu podium stanął Szymon Bujas.

Wszystkie wyniki na stronie internetowej mtbcrossmaraton.pl. Kolejna runda zawodów odbędzie się 23 czerwca w Suchedniowie.