Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 19:52
Reklama
Reklama
Reklama

„Zarządzanie Różnorodnością”

Profesor Magdalena Środa wzięła udział w konferencji dotyczącej „Zarządzania Różnorodnością”. Z prowadzonych na całym świecie badań wynika, że zróżnicowane zespoły i kadra kierownicza zwiększają kreatywność, innowacyjność i produktywność przedsiębiorstw. W Kielcach dyskutowano dziś o tym jak sytuacja przedstawia się w Polsce.

Różnorodność to wszystkie aspekty, w których ludzie się różnią i są podobni, to te widoczne, jak: płeć, wiek, rasa, pochodzenie jak i te niewidoczne: orientacja seksualna, umiejętności, wykształcenie, doświadczenie zawodowe. Wielu ludziom różnorodność kojarzy się negatywnie. Zdaniem prof. Magdaleny Środy, która dziś odwiedziła Kielce, to błąd.

Aby uświadomić Polakom dobrą stronę tego jak bardzo możemy się od siebie różnić stworzono projekt pod nazwą „Zarządzanie różnorodnością”. Ma on wskazywać odpowiednie podejście do właściwego wykorzystywania potencjału ludzi dzięki dostrzeganiu różnic i podobieństw.

Choć różnorodność w biznesie popłaca, Polacy nie są jeszcze na nią gotowi i nie potrafią z niej korzystać we właściwy sposób. Profesor Środa uważa, że powinniśmy się z nią pogodzić jak najszybciej, bo wszyscy jesteśmy na nią skazani.

Mówiąc o różnorodności nie można zapomnieć o osobach niepełnosprawnych. Choć pracodawcy przy ich zatrudnieniu zyskują wiele profitów, aktywność niepełnosprawnych wciąż jest niewielka. W Polsce osiąga jedynie 15 procent.

Dzisiejsze spotkanie nie zakończy tematu zarządzania różnorodnością. W planach jest m.in. cykl debat i seminariów oraz kampania promocyjna.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama