reklama

/>

Wzór polska szkoła

Delegacja kilkunastu ekspertów ds. edukacji z obwodu równieńskiego odwiedziła 15 maja Włoszczowę. Grupa połączonych ukraińskich gromad (gmin), obwodowych władz oświatowych, dyrektorów szkół, nauczycieli szuka inspiracji, pomysłów, rozwiązań, przestrzeni do przeprowadzenia reform w swoim regionie. Gości podejmował burmistrz Grzegorz Dziubek oraz dyrektor Samorządowego Centrum Oświaty Jolanta Żelichowska.

Czytaj dalej...

Strzelał do kur sąsiada

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca gminy Kluczewsko, który strzelał z wiatrówki do kur sąsiada. Jak się okazało, mężczyzna w swoim domu posiadał bez zezwolenia 12 sztuk amunicji myśliwskiej oraz urządzenia do kłusownictwa.

Czytaj dalej...

Turniej motoryzacyjny

We Włoszczowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Konkurs skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
W turnieju udział wzięło pięć drużyn szkół ponadgimnazjalnych z Włoszczowy. 

Czytaj dalej...

Historycy nagrodzeni

We wtorek włoszczowski funkcjonariusz podkom. Krzysztof Kościołek uczestniczył w gali finałowej XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Golgota Wschodu. Losy Polaków w ZSRR w latach 1939-1991.”

Czytaj dalej...

Dofinansowanie na aktywizację zawodową dla osób bezrobotnych

W środę Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach podpisał umowy z powiatowymi urzędami pracy na realizację projektów skierowanych do osób nie posiadających zatrudnienia w 2018 roku. Pieniądze umożliwiają realizację różnych form aktywizacji zawodowej m.in. staży, szkoleń zawodowych, dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej czy bonów na zasiedlenie. Ponad milion złotych z programu dla młodych  POWER a także ponad 900 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego przeznaczono dla  Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie.

Czytaj dalej...

Grozi jej 5 lat pozbawienia wolności za kradzież portfela

Karty płatnicze oraz nie swoje pieniądze przywłaszczyła sobie 60- letnia kobieta, w jednym ze sklepów we Włoszczowie. W ubiegły piątek do włoszczowskiej komendy, jedna z mieszkanek gminy Włoszczowa zgłosiła kradzież portfela. Kobieta była przekonana, iż płacąc za zakupy zapomniała go i zostawiła w sklepie. Kiedy wróciła do sklepu po swoją własność, portfela już tam nie było.

Czytaj dalej...

PSL z nowym programem wyborczym, z nowymi "twarzami" partii?

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, tuż po sobotniej konwencji partii przedstawili swój program wyborczy w Kielcach. Na poniedziałkowe spotkanie zaproszono włodarzy gmin i powiatów, zabrakło jednak głównych członków klubu z regionu. W imieniu marszałka województwa świętokrzyskiego i jego zastępców przemawiał rzecznik PSL w Kielcach Karol Kliś

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •