reklama

reklama

/>

Był nietrzeźwy, jechał za szybko

Policjanci z włoszczowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 39-letniego kierowcę hondy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 26 km/h. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości oraz posiadał zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w środę przed godziną 11:00 w miejscowości Brzozowa

Źródło: KPP we Włoszczowe

Czytaj dalej...

Podczas wakacji w mieście nie musi być nudno

Dom Kultury we Włoszczowie przygotował szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na wakacyjny czas. . Zajęcia plastyczne i muzyczne, rozgrywki sportowe i turnieje wiedzy, seanse kinowe, wyjścia na basen i wycieczki autokarowe to jedynie niektóre z rozrywek przewidzianych dla podopiecznych DK.

Zadowolone dzieci chętnie uczestniczą we wszystkich aktywnościach. Uczyły się ciekawych rzeczy, rozwijały swoje zdolności i pasje oraz zawierały nowe przyjaźnie. Wśród uczestników byli również goście z innych krajów -  z Francji, Hiszpanii i Belgii.

Więcej informacji na stronie Domu Kultury.

 

Źródło: UM we Włoszczowie

Czytaj dalej...

Nieletni hodował nielegalne rośliny

Włoszczowscy kryminalni, zatrzymali 16-latka w momencie, gdy podlewał krzewy marihuany. Dostał je prawdopodobnie od 18-letniego znajomego.

Do zatrzymania młodego mężczyzny i jego starszego kolegi, którzy mają związek z nielegalnym procederem doszło wczoraj. Włoszczowscy kryminalni już od jakiegoś czasu podejrzewali, że w rejonie kompleksu leśnego w powiecie włoszczowskim, mogą znajdować się nielegalne rośliny. Policjanci podczas sprawdzania terenu, na miejscu zastali chłopaka, który właśnie doglądał swoich trzech krzewów marihuany. Policjanci ustalili, że 16-latek dostał nasiona krzewów od starszego od siebie mieszkańca gminy Włoszczowa. 18-latek oraz nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości

Czytaj dalej...

Motoserce 2018 r.

Włoszczowscy policjanci wzięli udział w zorganizowanej na terenie Powiatowego Centrum Kulturalno – Rekreacyjnym we Włoszczowie akcji honorowego oddawania krwi pn. „MOTOSERCE 2018”. Funkcjonariusze m.in. zabezpieczyli przejazd motocykli, promowali bezpieczeństwo nad wodą oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czytaj dalej...

Uczniowie z Włoszczowy Mistrzami Polski

W dniach 5-7 czerwca w Przelewicach woj. zachodniopomorskim odbył się Finał Krajowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Reprezentujący województwo świętokrzyskie uczniowie ZPO nr 1 we Włoszczowie w kategorii szkół podstawowych zostali Mistrzami Polski natomiast gimnazjaliści zajęli wysokie trzecie miejsce.

Czytaj dalej...

Jak tak można?

Kontrolowany w niedzielny poranek przez włoszczowskich policjantów 40-letni kierowca fiata najpierw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 78 km/h, dodatkowo mężczyzna prowadząc swój pojazd znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Czytaj dalej...

Dach już jest

Budynek nowego przedszkola jest już niemal zadaszony. Prace są prowadzone wewnątrz obiektu. Przedszkole samorządowe z oddziałem integracyjnym i żłobkiem ma być gotowe jesienią i kosztować 9 mln zł. Na prawie hektarowej działce, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkola Samorządowego nr 3 powstanie nowoczesny parterowy budynek, plac zabaw, zieleńce.

Czytaj dalej...

Będzie chodnik

Czasy, gdy przy cmentarzu komunalnym mogliśmy się przewrócić lub złamać nogę odchodzą w zapomnienie. Ruszyły prace przy układaniu 200 metrowego chodnika po jednej ze stron ulicy. Niebawem rozpocznie się remont drogi. Prace prowadzi firma DUKT.

Źródło: UMiG we Włoszczowie

Czytaj dalej...

I już nie mają prawa jazdy

Policjanci włoszczowskiej drogówki patrolujący drogi biegnące przez powiat, tylko w ciągu dwóch godzin zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość  jadąc 113 i 112 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie jak wiadomo można się poruszać z prędkością do 50 km/h.

Czytaj dalej...

Wzór polska szkoła

Delegacja kilkunastu ekspertów ds. edukacji z obwodu równieńskiego odwiedziła 15 maja Włoszczowę. Grupa połączonych ukraińskich gromad (gmin), obwodowych władz oświatowych, dyrektorów szkół, nauczycieli szuka inspiracji, pomysłów, rozwiązań, przestrzeni do przeprowadzenia reform w swoim regionie. Gości podejmował burmistrz Grzegorz Dziubek oraz dyrektor Samorządowego Centrum Oświaty Jolanta Żelichowska.

Czytaj dalej...

Strzelał do kur sąsiada

Włoszczowscy policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca gminy Kluczewsko, który strzelał z wiatrówki do kur sąsiada. Jak się okazało, mężczyzna w swoim domu posiadał bez zezwolenia 12 sztuk amunicji myśliwskiej oraz urządzenia do kłusownictwa.

Czytaj dalej...

Turniej motoryzacyjny

We Włoszczowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Konkurs skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
W turnieju udział wzięło pięć drużyn szkół ponadgimnazjalnych z Włoszczowy. 

Czytaj dalej...

Historycy nagrodzeni

We wtorek włoszczowski funkcjonariusz podkom. Krzysztof Kościołek uczestniczył w gali finałowej XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Golgota Wschodu. Losy Polaków w ZSRR w latach 1939-1991.”

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •