reklama

/>

Polskie Stronnictwo Ludowe zwiera szyki przed wyborami samorządowymi

Polskie Stronnictwo Ludowe zwiera szyki przed wyborami samorządowymi

Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego mobilizują siły i przygotowują się do wyborów samorządowych. W niedzielę na konwencji partii w powiecie jędrzejowskim omawiano program wyborczy ludowców „Rzeczpospolita Samorządowa.”

- Chcemy, aby samorząd był dla ludzi - mówi Edmund Kaczmarek, starosta jędrzejowski

Program ludowców na wybory samorządowe został zaprezentowany na konwencji krajowej w Kraśniku. Wśród jego założeń jest m.in. odejście od centralizacji państwa, stworzenie samorządów "przyjaznych" rodzinie i przedsiębiorcom. Teraz ten program muszą poznać nasi wyborcy, bo my już znamy ich problemy i potrzeby  -  twierdzą działacze. Mamy sprawdzonych ludzi i wszystkie listy będą zapełnione – podkreśla starosta jędrzejowski Edmund Kaczmarek.

- Musimy iść z naszym przekazem do wszystkich i budować wspólnotę, bo zostaliśmy bardzo podzieleni  - mówił podczas konwencji Grzegorz Dziubek wiceprezes zarządu wojewódzkiego PSL.

Zgodnie ze strategią wyborczą, PSL zwiększenia wpływu mieszkańców na decyzje podejmowane w ich najbliższym otoczeniu. Ludowcy proponują także "Ziemię za złotówkę" dla młodych rodzin. Politycy Stronnictwa przygotowali też propozycję dla seniorów. Chcą wprowadzenia emerytury bez podatku i wprowadzenia karty seniora.  Cały program zapisano w 14 punktach, aby go wprowadzić trzeba wygrać wybory – podkreślają działacze.

- Cel minimum to utrzymać stan obecny, plan maksimum to zwiększyć liczbę radnych w samorządach - powiedział Leszek Wawrzyła prezes zarządu powiatowego PSL w Jędrzejowie.

Obecnie w radzie powiatu jędrzejowskiego Polskie Stronnictwo Ludowe ma 13 radnych, ludowcy obejmują też 17 z 30 mandatów w świętokrzyskim sejmiku.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •