reklama

/>

Dofinansowanie na aktywizację zawodową dla osób bezrobotnych

W środę Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach podpisał umowy z powiatowymi urzędami pracy na realizację projektów skierowanych do osób nie posiadających zatrudnienia w 2018 roku. Pieniądze umożliwiają realizację różnych form aktywizacji zawodowej m.in. staży, szkoleń zawodowych, dotacji na podjęcie własnej działalności gospodarczej czy bonów na zasiedlenie. Ponad milion złotych z programu dla młodych  POWER a także ponad 900 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego przeznaczono dla  Powiatowego Urzędu Pracy we Włoszczowie.

Czytaj dalej...

Grozi jej 5 lat pozbawienia wolności za kradzież portfela

Karty płatnicze oraz nie swoje pieniądze przywłaszczyła sobie 60- letnia kobieta, w jednym ze sklepów we Włoszczowie. W ubiegły piątek do włoszczowskiej komendy, jedna z mieszkanek gminy Włoszczowa zgłosiła kradzież portfela. Kobieta była przekonana, iż płacąc za zakupy zapomniała go i zostawiła w sklepie. Kiedy wróciła do sklepu po swoją własność, portfela już tam nie było.

Czytaj dalej...

PSL z nowym programem wyborczym, z nowymi "twarzami" partii?

Przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, tuż po sobotniej konwencji partii przedstawili swój program wyborczy w Kielcach. Na poniedziałkowe spotkanie zaproszono włodarzy gmin i powiatów, zabrakło jednak głównych członków klubu z regionu. W imieniu marszałka województwa świętokrzyskiego i jego zastępców przemawiał rzecznik PSL w Kielcach Karol Kliś

Czytaj dalej...

Ogólnopolska karta seniora

Seniorzy, którzy ukończyli 60 lat mogą bezpłatnie wyrobić własną kartę seniora. Ogólnopolska Karta Seniora umożliwia korzystanie ze zniżek na wybrane usługi i produkty. W program zaangażowało się kilkuset partnerów. Są to między innymi firmy, takie jak uzdrowiska, ośrodki zdrowotno-medyczne, ośrodki rehabilitacyjne, czy ośrodki kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie).

Czytaj dalej...

Pociągiem z Kielc do Warszawy dojedziemy w dwie godziny. Jest umowa na budowę łącznicy kolejowej Czarnca – Włoszczowa

Polskie Linie Kolejowe w czwartek podpisały umowę o wartości 40 mln zł na realizację inwestycji.


Podróż z Kielc do Warszawy przez Centralną Magistralę Kolejowa skróci się do dwóch godzin i 10 minut , szybciej pojedziemy też do Poznania, Bydgoszczy, Trójmiasta czy Łodzi - to główne korzyści budowy nowej łącznicy, linii kolejowej Czarnca – Włoszczowa Północ. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości 40 mln zł na realizację inwestycji. Nowo wybudowany odcinek będzie mieć ponad  3 kilometry, zostanie on przystosowany do ruchu dwukierunkowego. Po zakończeniu prac pociągi pasażerskie ta trasą będą mogły poruszać się z prędkością 100 km/h, a towarowe 80 km/h.

To kolejna inwestycja zaplanowana do realizacji przez PLK w woj. świętokrzyskim. W ramach modernizacji linii kolejowych kompleksowo zmodernizowane zostaną stacje i przystanki na odcinkach: Skarżysko-Kamienna – Sandomierz i  Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Inwestycje będą realizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Aktualnie trwają także prace na stacji Włoszczowa Północ – powstał nowy peron i budowane jest przejście podziemne. Inwestycja jest realizowana w ramach modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej.

Czytaj dalej...

Betlejemskie Światełko Pokoju przekazane

W Kościele WNMP we Włoszczowie,  Hufiec Szczekocińsko - Włoszczowski ZHP uroczyście przekazał mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.
Płomień z Groty Narodzenia Jezusa, do kościoła wnieśli reprezentanci Hufca i zapalili od niego świece. Przyniesiony ogień w okresie Bożego Narodzenia, staje się żywym symbolem miłości, nadziei, braterstwa i pokoju.

Czytaj dalej...

„Znalezione nie kradzione”

Do włoszczowskiej komendy Policji zgłosił się 35- letni mężczyzna, który na jednym z włoszczowskich parkingów, znalazł portfel z dokumentami. Właścicielką dokumentów okazała się młoda kobieta z powiatu jędrzejowskiego. 25-latka stwierdziła, iż w portfelu brakuje pieniędzy – prawie 2000 złotych.

Czytaj dalej...

Pijany zdemolował remizę

Blisko 4 promile alkoholu w organizmie miał 34-latek ,który samochodem wjechał w bramę garażową remizy strażackiej w Radkowie. Mężczyzna swoim manewrem uszkodził nie tylko wjazd do garażu, ale również stojący w środku wóz strażacki. Teraz kierowca, który jak się okazało nie miał również prawa jazdy, za swoje czyny odpowie przed sądem.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •