reklama

reklama

/>
Agnieszka Rokita

Agnieszka Rokita

URL strony:

Różnorodność zapachów i barw. Ogród Botaniczny częściowo otwarty dla zwiedzających

Kielecki Ogród  Botaniczny częściowo otwarty dla zwiedzających, przez trzy dni w tygodniu. Miłośnicy przyrody mogą podziwiać różnego rodzaju gatunki roślin, krzewów i kwiatów,  pogrupowanych w tematyczne kolekcje.


Piękne widoki, a także różnorodność zapachów i barw. Kielecki Ogród Botaniczny u stóp Karczówki otwarty dla zwiedzających. Na razie udostępniona została tylko cześć ekspozycji przez trzy dni w tygodniu  - w piątek, sobotę i niedzielę. Na sześciu hektarach posadzono tysiące roślin, pogrupowanych w tematyczne kolekcje. Jest  4600 róż w piętnastu odmianach, na wrzosowisku jesienią zakwitnie 80 rodzajów tego gatunku. Są też rośliny cebulowe i zioła.

Idea budowy Ogrodu Botanicznego w Kielcach ma już ponad 50 letnią historię. Pierwsze nasadzenia kolekcji drzew i krzewów rozpoczęły się w 2010 roku, ale na efekt końcowy trzeba jeszcze długo zaczekać  - mówi kierownik ogrodu Katarzyna Socha.

Poszczególne kolekcje i działy oddzielone zostały systemem dróg  i ścieżek,  jest też gdzie usiąść i odpocząć. Ogród Botaniczny to będzie nie tylko wizytówka Kielc, ale przede wszystkim miejsce dla kielczan – mówi prezydent Wojciech Lubawski.

Geopark Kielce przy tworzeniu ogrodu botanicznego od początku współpracował z  Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. To jego naukowcy tworzyli koncepcje doboru roślin i drzew. Ogród to również  teren badań przyrodników.

W ogrodzie botanicznym wciąż trwają prace budowlane. W południowej części, na niemal pięciu hektarach powstaną oczka wodne, a także siedmiometrowy wodospad i alpinarium. Udostępnioną część ekspozycji będzie można zwiedzać do 14 października.

„Magiczne Zakończenie Wakacji 2018” na kieleckiej Kadzielni

Choć niektórzy dopiero planują letni wypoczynek to władze województwa już zapraszają na „Magiczne Zakończenie Wakacji 2018”. Świętokrzyska Gala Kabaretowa już po raz szósty odbędzie się 25 sierpnia na kieleckiej Kadzielni.


To będzie „Magiczne Zakończenie Wakacji 2018”. Publiczność w amfiteatrze „Kadzielnia” oraz widzowie Polsatu już po raz 6. bawić się będą przy największych hitach kabaretowych i przebojach muzycznych tegorocznego lata. „Świętokrzyska Gala Kabaretowa” odbędzie się 25 sierpnia, a w roli prowadzących wystąpi kielecki KSM.

Wydarzenie współorganizuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. „Świętokrzyska Gala Kabaretowa” to jedno z najchętniej oglądanych wydarzeń telewizyjnych w Polsce i znakomita promocja regionu świętokrzyskiego – podkreślają władze województwa.

Po raz trzeci widzowie i słuchacze wybiorą przebój lata. Na kieleckiej Kadzielni 26 sierpnia wystąpi czołówka polskich gwiazd muzycznych i co najmniej trzy gwiazdy z zagranicy.

Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •