reklama

reklama

/>

Nauka przez doświadczenia – SP 2 z nową pracownią do edukacji ekologicznej

Nauka przez doświadczenia – SP 2 z nową pracownią do edukacji ekologicznej

Szkoła Podstawowa nr 2 w Skarżysku zyskała nową, w pełni wyposażoną pracownię do edukacji ekologicznej, przyrodniczej i biologicznej. Dzisiaj odbyła się jej oficjalna prezentacja – uczniowie pod opieką nauczycielek, w obecności Krzysztofa Myszki, zastępcy prezydenta miasta i dyrektor szkoły, Grażyny Wódz zademonstrowali pomoce dydaktyczne, dzięki którym nauka odbywa się poprzez ciekawe doświadczenia.

Pracownia utworzona została przy dofinansowaniu pozyskanemu przez gminę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 na osiedlu Bór (Zespół Placówek Oświatowych) uczą się w niej zagadnień związanych m.in. z odnawialnymi źródłami energii oraz ochroną powietrza, wody i gleby.

Sala wyposażona została w pomoce dydaktyczne do edukacji przyrodniczej, biologicznej i ekologicznej (np. model turbiny wodnej, pojazd z napędem wodorowym, zestaw ekologiczny do badania wody, zestaw doświadczalny do badania gleby i wiele innych), a także w sprzęt komputerowy i nowe meble. Nauczyciele zaś przeszli szkolenie w zakresie wykorzystywania w edukacji zakupionych pomocy dydaktycznych i sprzętu. Łączny koszt zadania to 30.000 zł, a pozyskane z WFOŚiGW dofinansowanie wynosi 24.000 zł.

5 grudnia oficjalnie zainaugurowano i zaprezentowano możliwości nowej pracowni. W spotkaniu uczestniczyli Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta oraz Aneta Ferencz, kierownik Referatu Edukacji. Wspólnie z dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych, Grażyną Wódz uroczyście otworzyli nową pracownię. Prezydent Krzysztof Myszka podziękował wszystkim osobom, które zaangażowane były w stworzenie projektu i otrzymanie dofinansowania. Dodawał też, że Szkoła Podstawowa nr 2 posiada obecnie - jako jedyna spośród skarżyskich szkół - tak wyposażoną pracownię.

- Mam nadzieję, że będzie wam dobrze służyła – podkreślał, zwracając się do uczniów.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie SP 2, a także grupa przedszkolaków z Przedszkola nr 3 wchodzącego w skład Zespołu Placówek Oświatowych, którzy z zaciekawieniem przyglądali się przeprowadzanym doświadczeniom.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •