reklama

reklama

/>

"Dziady" w wykonaniu uczniów II Liceum

"Dziady" w wykonaniu uczniów II Liceum

Uczniowie II Liceum w Skarżysku-Kamiennej wspólnie z gronem pedagogicznym przygotowali i zaprezentowali niezwykły spektakl. Mickiewiczowskie „Dziady” w ich wydaniu robiły ogromne wrażenie, tak duże, że odegrano je dla publiczności aż pięć razy.

Już zaprezentowanie „Dziadów” w tradycyjnej, scenicznej formie, byłoby wyzwaniem, a i tak uczniowie skarżyskiego Mickiewicza poszli krok dalej i wspólnie z kadrą pedagogiczną przygotowali spektakl , w którym sceną była cała szkoła.

W przygotowanym spektaklu zadbano o każdy szczegół. Było mrocznie, z bogatym zapleczem rekwizytów i odpowiednimi kreacjami, a całość spowijała mgła, wzmagająca budowany przez aktorów nastrój. Narratorem był dyrektor „Mickiewicza”, Paweł Buryło.

Wstępnie spektakl miano zaprezentować trzy razy, ale przypadł on do gustu widowni na tyle, że wystawiono go pięć razy z rzędu. To niecodziennie wydarzenie miało szansę zaistnieć za sprawą pomysłu Karoliny Bujanowskiej, Bożeny Mróz i Doroty Milcarz, a całość nie odbyłaby się bez aktorów, których listę publikujemy na naszym portalu.

W przestawieniu udział wzięli: Norbert Rudolf, Patrycja Bułka, Aleksandra Jakubowska, Julia Sieczka, Gagik Tsaturian, Kamila Napora, Kamila Piętak, Natalia Madejska, Martyna Jędraszkiewicz, Maciej Pawlak, Weronika Miernik, Dominika Kusztal, Patrycja Bilska, Maja Madej, Jakub Działak, Julia Pańczyk, Maria Zbroja, Małgorzata Kierul, Kamila Jedlińska, Wiktoria Mariasik.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •