reklama

reklama

/>

"Zainwestuj w pracownika". Debata dla pracodawców

"Zainwestuj w pracownika". Debata dla pracodawców

17 kwietnia w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyła się debata pn. ,,Zainwestuj w pracownika”, nad którą patronat honorowy objął Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski.

To pierwsza debata o takiej tematyce w naszym powiecie w całości dedykowana przedsiębiorcom i pracodawcom. Podczas spotkania można była wysłuchać szeregu wystąpień zaproszonych ekspertów. Dariusz Faliszewski z Fundacji Agencja Rozwoju Regionalnego ze Starachowic przedstawił możliwości wspierania rozwoju firm w ramach działań organizowanych przez Fundację. Możliwości wsparcia mikro, mało i średnich przedsiębiorstw poprzez pożyczki na cele inwestycyjne i obrotowe zaprezentował również Krzysztof Kobryń - Prezes Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego.

W kolejnej części debaty omówione zostały mechanizmy wsparcia kompetencji pracowniczych poprzez fundusze Krajowego Funduszu Szkoleniowego i Bazy Usług Rozwojowych. O Krajowym Funduszu Szkoleniowym opowiedział reprezentujący Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach Paweł Lulek.

W swojej prezentacji przedstawił zasady ubiegania się o środki KFS oraz przyjęte na 2018r.przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej priorytety wydatkowania tych środków. Pracodawcy zainteresowani uzyskaniem pomocy finansowej na kształcenia ustawiczne swoje lub swoich pracowników w ramach KFS znajdą szczegółowe informacje na stronie internetowej skarżyskiego urzędu pracy www.skarzysko.praca.gov.pl oraz pod nr telefonu 41 25 17 300 wew.340 lub 342.

Jedną z najciekawszych propozycji dla przedsiębiorców przedstawiła Pani Dorota Tekieli-Bisińska Wicedyrektor Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Kielcach, która opowiedziała o możliwości uzyskania dofinansowania na refundację kosztów usług rozwojowych (szkolenia
i doradztwo) zarejestrowanych w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl. Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach jest operatorem usług rozwojowych dla MŚP z obszarów funkcjonalnych miast: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych. Usługa rozwojowa to usługa mająca na celu nabycie, potwierdzenie lub wzrost wiedzy, umiejętności lub kompetencji społecznych przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw.

Podczas debaty pracodawcy mieli możliwość zadawania pytań ekspertom, największym zainteresowaniem cieszyła się oferta Funduszu Pożyczkowego Województwa Świętokrzyskiego oraz Baza Usług Rozwojowych.

Relację z debaty i wszystkie wystąpienia można znaleźć na profilu FB skarżyskiego urzędu pracy.

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •